Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 verziókról hogy...

Windows 10 verziókról hogy tudhatom meg, hogy hány user férhet hozzá jogszerűen a megosztott mappákhoz vagy egy géphez mondjuk sql express-hez csatlakozva?

Figyelt kérdés
Régen volt valami limit xp home-nál és talán xp-n is. Most ez hogy áll?
2018. máj. 3. 13:56
 1/4 A kérdező kommentje:
Úgy is kérdezhetném,hogy 10 userig lehet -e win 10 proft kis szerverként üzemletetni, csak fájlmegosztás és mssql express lite-ra volna szükség.
2018. máj. 3. 14:30
 2/4 anonim ***** válasza:

Éppen lehet, csak nem nagyon érdemes, ugyanis kevés lehetőséged van a hozzáféréseket normálisan szabályozni. Szerverként biztosan nem használnék semmilyen formában desktop rendszert. Ha tényleg csak egy asztali Windows áll rendelkezésre, ami legalább Pro, akkor én mondjuk egy Hyper-V-s környezetben futtatott Linuxra bíznám ezeket. Szerintem még az MS-SQL-t is (a 2017 ugye már fut Linuxon).


A Windows 10 20 eszköz egyidejű kapcsolatát engedélyezi bizonyos megosztott erőforrásokhoz (fájlmegosztás, nyomtató megosztás). Távoli asztal az egy felhasználó licences, az SQL Express-ben nem tudok ilyen jellegű korlátozásról (más limitációk miatt egyszerűen sok kapcsolódásnál úgyis elfogy az erőforrás, amit engedélyez - memória, CPU kapacitás, stb.).


Amúgy minden Windows-ban ott van:


elindítod a winver.exe-t, és rákattintasz a Microsoft Software License Terms linkre. A szerződésben a „Device connections” részben van leírva.

2018. máj. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Ez utóbbit próbáltam, csak nincs win 10 prof-om, csak home,de azmeg magyar és ott nem találtam ezt a részt. Ki tudja magyarra fene tudja hogy fordították, ezért tettem fel részben a kérdést.

Eddig xp prof szolgált szerverként és nem volt gond, 5-6 aktív felhasználó van csak.

Mondjuk a win 10 frissítési módja aggaszt, de meglátom, lehet megpróbálom a linuxot..

2018. máj. 3. 18:04
 4/4 A kérdező kommentje:
MEgtaláltam 20 hozzáférés lehet.
2018. máj. 4. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!