Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fájlokhoz létrehozni ugyan...

Fájlokhoz létrehozni ugyan olyan nevű mappát?

Figyelt kérdés

Van pl 10 db .pdf fájl, szeretném őket külön mappába tenni, mappának a névének ugyan annak kéne lennie


Ezt milyen programmal lehetne elérni/ esetleg program nélkül is lehetne?


Köszi (win7 en)



2018. máj. 4. 09:39
 1/8 tabaki ***** válasza:
Nem értem a problémát. Ezt bármelyik fájlkezelőben (a Windows sajátjában is) egyszerűen megcsinálhatod. Valahol a menüben találsz egy „Új mappa létrehozása” vagy hasonló funkciót. Az is lehet, hogy a jobb gombos menüben is benne van.
2018. máj. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az, hogy sok fájl van, nem akarom egyesével elvégezni, olyan kéne ami egyszerre csinálna
2018. máj. 4. 09:57
 3/8 anonim ***** válasza:

A Text2Folders nevű programot használom erre. Azt csinálja hogy egy megadott lista alapján (szöveges fájlból tallózva vagy csak bemásolva a program beviteli mezőjébe) olyan nevű és annyi mappát hoz létre, amiből a felsorolásod áll.


Ennek az első lépése hiányzik csak, megszerezni a fájlneveket. Ezt meg tudod csinálni például Total Commanderrel, abban van lehetőség a kijelölt fájlnevek vágólapra másolására.


(bár 10 darab esetén 1 perc alatt másolsz-beilleszthetsz, én 200+ mappával való munka esetén szoktam használni).

2018. máj. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálad a 10 a sok fájl??? Mire erre itt kiraksz egy kérdést, kapsz választ, leszeded és feltelepíted a progit addig tízszer meg lehet csinálni kézzel. Bírom az ilyen kénegyprogiamilenyomhelyettemötbillentyűt problémákat...
2018. máj. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3# köszi!


4# én meg az ilyen senkiket, akik csak bele büfögnek valamit egy kérdésbe... példának hoztam fel a 10 db-ot, de látom szövegértelmezés nem erősséged

2018. máj. 4. 10:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Igén például 10, ami lehet 5 is. Csak próbáltam érzékeltetni, mi az a határ amikor más helyett ütöm be a keresőszót a google-be...
2018. máj. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szerintem roppant egyszerű.

Total Kommanderben csinálom.

Fájlra rámegyek, F7, kész a könyvtár, utána csak áthelyezem a fájlt.

2018. máj. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tabaki ***** válasza:

@#7:

Az ingyenes Double Commanderben dettó. Csak már nem mertem okoskodni tegnap, mert ez sem az az igazi csoportos megoldás. De igazad van, az emlegetett tízes tétel esetén még nagyon is kényelmes.

2018. máj. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!