Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik online hír figyelő...

Létezik online hír figyelő windowsra/androidra?

Figyelt kérdés

A lényeg az lenne, hogy egy olyan programra gondoltam amihez hozzá tudok adni hír oldalakat (magyart és külföldit egyaránt), akár bizonyos címkéket is és ha megnyitom ezt a programot akkor az adott oldalak hírei között tudok böngészni és kiemeltek közé helyezi azokat amik ahhoz a témához tartoznak amiket beállítottam. Az már csak esetlegesen egy plusz dolog ha widget funkciója is lenne.

Mondok egy példát: hozzáadom az index.hu-t és a BBC news-t és beállítom hogy elsősorban gazdasági és sport hírek érdekelnek valamint számítástechnikaiak minden oldalról és amikor megnyitom az appot akkor a legfrissebb híreket hozza fel nekem az adott témákban a megszabott oldalak kínálatából.

Amolyan személyre szabott elektronikus újság.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. máj. 4. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Az RSS használata nagyban ezen alapul amit akarsz.

[link]


Azok az oldalak amik támogatják ezt a funkciót, lehetővé teszik hogy egy bejegyzéseken alapuló oldal/aloldal bejegyzéseit beolvasd valamilyen formában (könyvjelzőként, e-mailben, levelezőkliensbe, RSS-olvasó, stb...), és megadott időközönként automatikusan frissítve mindig újra megkapd (+ értesítsen) az új bejegyzésekről.


Lehet eddig nem is figyelted meg, de ha a böngésző RSS-t támogató oldalt talál, akkor külön ikonnal vagy aktívvá váló menüponttal jelzi neked, hogy feliratkozhatsz a hírekre/bejegyzésekre. Vagy az oldalon van elhelyezve erre link (blogoknál jellemző). Index.hu esetén a hírkategóriákra osztott menüsor végén találod.


Példa az index.hu utolsó 24 óra híreire, mint RSS-hírcsatorna:

[link]


Ha ezt megnyitod, valószínűleg egymás után kell látnod a híreket, és a böngésződ felajánl valamilyen parancsot hozzá. A legalapvetőbb hogy egy könyvjelzőt hoz létre és automatikusan frissíti hogy mindig lásd az új híreket. Ha van böngészőbe épített RSS-olvasód, akkor ott hozzáadhatod a linket és ott fogja frissíteni és listázni. Ha használsz offline levelezőklienst, abban is általában van RSS-olvasó.


Én évekig a levelezőkliensből olvastam őket, de pár napja átálltam a böngésző-kiegészítőre ami 3 óránként betölti a friss híreket (ekkora átlag 100 új összegyűlik). Képes példa az Index Nagykép rovatát mutatja, hogy az ablakban nem csak kijelzi a hírt hanem meg is nyitja olvasásra:

[link]


(a széles körű falhasználhatóság miatt nem takartam ki minden infót, így látszik hogy például más közösségi oldalak tartalmát is be lehet olvasni és nem csak híreket, mint Twitter bejegyzések vagy Instagram-képfeltöltések.

2018. máj. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! Ma este össze is gyűjtöm azoknak az oldalaknak az RSS-eit amelyek híreit követni szeretném. Minden kérdésem meg lett válaszolva.
2018. máj. 4. 19:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a képből nem lett volna egyértelmű, a Feedbro nevű RSS-olvasó amit bemutattam, Chrome és Firefox kiegészítőként működik (így nem kell külön programot futtatni, mert a böngészőben rendszerezhető és egy eszköztárra kitehető gombbal előhozható az oldala.


Mobil esetén szerintem vannak direkt RSS-hírolvasó appok amikbe ugyanúgy fel kell venni az oldalakat.

2018. máj. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy ott van pl. a Feedly, amibe ha bejelentkezel, szinkronizál több eszközön (tehát ha mobilon már olvastad, a PC-den már nem jeleníti meg újnak).
2018. máj. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En "RSS Reader"t hasznalok androidon
2018. máj. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!