Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a profik véleménye a...

Mi a profik véleménye a Blenderről, mint 3D modellező program?

Figyelt kérdés

Egy grafikus designer véleményét hallottam eddig: hogy ócska program, és csak azért használják olyan sokan, mert ingyenes.

Másoktól viszont, akik hobbiszinten otthon vannak a 3D modellezésben, azt hallom hogy teljesen rendben van a program, megállja a helyét minden téren.

Úgyhogy a továbbiakban is azok véleményére vagyok kiváncsi, akik értenek hozzá, ezzel foglalkoznak. Jó az a Blender?


2018. máj. 7. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt egy vélemény egy profitól ( [link] ):

"By this time, I hadn’t opened 3dsMax in about three years. Everything I would normally use 3dsMax for, I was able to do better and faster in Blender. It’s important to note that I am not saying Blender is better than 3dsMax. Blender’s way of working just works much better for how I like to do things.

...

The house quality is based on who built it. The designer, the contractors. It’s the same in visual effects. That software that you love so much and worked hard to learn so you could get a job in the industry? Stop obsessing over it. Stop thinking it’s the only piece of software that can do the job. Stop thinking projects done in other software aren’t as good. All the software does the same thing."

Forrás: [link]


Szóval ő 3D Studio Max-ről váltott Blenderre, és tetszik neki. Szerinte nem az eszköz határozza meg a munkájának végeredményét, hanem a munka amit végrehajt.

2018. máj. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez egy nagyon jó nézőpont végülis, igen!

De kezdőként, mielőtt nagyon belemélyedne az ember egy ilyen program megtanulásába, mégis érdemes meghallgatni a kritikákat az eszközről, amit választani készülünk. Azok pedig tényszerű jellemzői egy programnak, hogy mennyire stabil, mennyi funkció van benne, mennyire jól használható a kezelőfelülete, milyen a terméktámogatása, stb. más alternatívákkal szemben, ezért voltam kiváncsi. :) De örülök neki, ha vannak profik is akik a Blender mellett teszik le a voksukat, nekem is ránézésre és első kipróbálásra az a legszimpatikusabb program.

2018. máj. 7. 13:56
 3/3 tabaki ***** válasza:

Nem vagyok profi, de elég régóta szórakozom a Blenderrel ahhoz, hogy nagyon jó véleménnyel legyek róla. Nyilván akadnak gyengeségei -- például az optimalizáltság terén, illetve köztudott, hogy minden kiadása után érdemes egy kicsit várni a hibákat korrigáló alverziókra (bár ezek a legritkább esetben jelentenek hétköznapi használat során is felbukkanó problémákat) --, de elmondható, hogy igen kényelmes, ötletes és következetesen kialakított rendszerről van szó. Az említett lesajnáló véleményt betudom annak, hogy az illető, aki már nyilván otthon van egy-két kvázi ipari sztenderdnek számító piaci szoftverben, nem vette a fáradságot, hogy mélyebben elmerüljön a számára szokatlan megjelenésű és logikájú programban. Szerintem a Blender képességeiről és lehetőségeiről sokkal többet tudhatsz meg, ha közvetlenül a vele készült munkákat veszed szemügyre:

[link]

...és a most már mérhetetlen tömegben föllelhető tutorialokból tájékozódol:

https://www.youtube.com/results?search_query=blender+tutorial

2018. máj. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!