Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mitől függ egy PC játéknál,...

Mitől függ egy PC játéknál, hogy mekkora a gép igénye?

Figyelt kérdés
2018. máj. 7. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:

mennyire bonyolult az Engine mögötte, milyen grafikai dolgokat látsz. Nem mindegy, hogy Witcher vagy Minecraft


csak egy példa:

installáltam Skyrim modokat, mindenfélét, szépen működött minden, de ahogy az "élethű tűz" modot installáltam, és fáklyák mellett haladtam, elkezdett szaggatni a játék, mert az élethű tűz nagyon megdolgozta a videókártyámat.

2018. máj. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És akkor pl a suspended workshop-nak hogy lehet olyan magas a gép igénye, hogy minimum 16 giga ram kell hozzá, meg i7 proci stb... , habár a lényegét nwm tudom annak a játéknak, és azt se tudom hol lehet le tölteni, csak a gépigény.hu-n néztem jelenleg legnagyobb rendszer igényű játékoknál , habár valami egyszerű játéknak néz ki , mint mondjuk vele ellentétbem a gta 5-nek , aminek talán fele annyi se kell, hogy el menjen a gépen. Az már más kérdés, hogy a rendszerigény.hu-n a gta 5-nek a rendszer igénye még alacsonynak számít.
2018. máj. 7. 13:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Hogyhogy nem tudod, honnan lehet letölteni? Én egyből megtaláltam a Steam shopban egy kereséssel, bár még nem kapható a játék.

Tényleg egyszerű játéknak tűnik, de mi játékosként nem látunk a színfalak mögött, hogy mi mindent szimulál a játék, mi mindent csinál a szoftver. Látom hogy VR játék, ami meg viszonylag újfajta technológia, úgyhogy gondolom jó szarul is van optimalizálva (= nagyobb gépigény).

2018. máj. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Aha. Értem! Na jo azért meg lesem :D
2018. máj. 7. 13:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Szemléltethető a dolog pl. egy rövid kis példával, habár ez csak nagyon alapszinten vetíti ki a dolgot.

Itt ez a három sor kód:

x = 1 + 1

y = 2 + 2

print(x)


Halál egyszerű kis program, annyit csinál, hogy megmutatja neked, hogy mennyi az "x". Ehhez az első sorban kiszámolta azt hogy tulajdonképpen mennyi is az az x, ebben a példával kettővel egyenlő, majd a harmadik sorban kiírta a képernyőre. Ennyire volt jó, ennyit meg is csinált. Mégis ez egy szarul optimalizált program, emrt van benne egy hót fölösleges sor, az "y" kiszámolása, ami semmire nem jó, semmi hasznosat nem csinál, mégis a gép munkát végez, hogy végrehajtsa.


Ennek fényében, amikor egy program több százezer, több millió sor kódból áll (és sok egyéb faktor is belejátszik a szoftver működésébe), az ilyen optimalizálási hibák igencsak meg tudják terhelni a gépet, ami miatt magasabb a gépigénye és rosszabbul fut. Egy ilyen VR technológiás programnál csak képzelni tudom, mennyi optimalizálatlan kód fordul elő, és ezért nagy a játék gépigénye. Nem kell egy játéknak túl összetettnek lennie, hogy gépigényes legyen.

Ott a másik példa, a Minecraft: az sem tűnik túl gépigényesnek, mégis az, mert Java-val fut, ami meg zabálja a gépet.


Aztán lehet hogy az én tudásom is hiányos vagy hibás a témában, ha igen világosítsanak fel kérem.

2018. máj. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amit néztél, az egy VR játék. Ehhez igencsak kell a kraft, mivel két nagy felbontású kijelzőt kell meghajtson a gép, stabilan 90+ FPS-sel. Nyilván ez még önmagában nem indokolná az i7-et, és a 16GB RAM-ot, viszont ott van az is, hogy sok fejlesztő fölé lő szándékosan a gépigénnyel, hogy biztosan ne legyen gond. VR esetén ez különösen fontos, mivel itt ha nem bírja a gép szusszal, simán rosszul lehetsz (szédülés, hányinger) játék közben.


Aztán van a másik kategória, ahol ez szimplán egy hasra ütött dolog, és semmi köze a valósághoz.

2018. máj. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes válaszokat! Végre nem fogyatékosok szóltak hozzá :DD
2018. máj. 8. 15:00
 8/8 anonim ***** válasza:

az nagyon igaz, hogy milyen a háttérben a megírt kód. Akkor szuper a kód, ha a lehető legegyszerűbben van megírva. Ha nagyon bénán írták meg, akkor felesleges parancsokat futtat és az lebénítja a gépedet.

Egy példa:

Ha egy honlap nagyon profin meg van csinálva, akkor tiszta, egyszerű a kódja, alig tölt be valamit és meg sem érzed a betöltést és a mobil adatodon sem látsz semmit.

Ezen felül ha valaki mondjuk egy nagyon bonyolult, ezer Widget és ezer Plugonis honlapot rakott össze, ami kb ugyan azt csinálja, csak 100 parancssor helyett 10000 parancssorral, akkor az nagyon lefárasztja a böngésződet és feleslegesen lehet letöltesz egy csomó funkciót ami nem is működik

2018. máj. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!