Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A modellezésnél a réteg...

A modellezésnél a réteg fogalom mit jelent? Valami olyasmit, hogy egy objektum rétegén találhatunk több objektumot?

Figyelt kérdés
Annyit értek a dologból, hogy egy objektum rétege alatt állhat több objektum.. Na de ez mire lenne jó nekünk? Talán arra, hogy ha az egyik rétegen lévő objektum attribútumait megváltoztatjuk akkor az összes rétegen lévő objektum alaptulajdonságai is ugyanazok lesznek? Mert ha ez így van ahogy leírtam, akkor a "szülő-gyermek" kapcsolatnak, meg a hierarchikus kapcsolatnak semmi értelme. Mi jelent az, hogy réteg? A válaszokat előre is köszönöm:)

2018. máj. 12. 19:45
 1/3 tabaki ***** válasza:
Nem egészen értem a problémádat, de az is igaz, hogy én csak Blenderben modellezek, nem tudom, más programokban mi a helyzet. Itt a rétegek nagyjából úgy működnek, mint a 2D-programokban, tehát a ki-be kapcsolgatásukkal eltüntetheted vagy megjelenítheted a kompozícióban szereplő tárgyak egy részét. Ez szerkesztéskor és rendereléskor is hasznos lehet. Az egy rétegen lévő tárgyak tulajdonságai ettől még egymástól függetlenek, (már amennyiben nem hozol létre köztük egyéb kapcsolatokat), illetve megfordítva, annak sincs akadálya, hogy a különböző rétegeken lévő tárgyak is befolyásolhatják egymás tulajdonságait. Ebben az esetben tehát a rétegek csak hasznos segédeszközt jelentenek a szcéna módszeres felépítésére. Máskor adódhat speciális szerepük is (például a világítás egy része csak a vele azonos réteg objektumaira korlátozható, vagy az egyik rétegen lévő tárgy úgy takarható ki, hogy a maszk hatása ne jelenjen meg a többin), de amennyire látom, ez más kérdés; Ilyenkor sem a tárgyak tulajdonságainak illetve kapcsolatainak megváltozásáról, hanem a rétegek egymás közti viszonyáról van szó.
2018. máj. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tabaki ***** válasza:

+ befolyásolhassák

Bocs, az utólag átszerkesztett mondatban benne felejtettem a régebbi kifejezést.

2018. máj. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Na igen ez volt az amit nem értettem, hogy valójában mi is az és mire alkalmatos, de most már megvan a dolog. Egyébként én Mayát használok, régebben meg Blendert használtam:D Köszönöm a választ!
2018. máj. 13. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!