Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fl Studioból mp3-ba konvertálv...

Fl Studioból mp3-ba konvertálva máshogy szól a zene, amit csinálok. Miért?

Figyelt kérdés

Zenélgetek, az fl studiot használom és arra lettem figyelmes, hogy ha megcsinálok egy zenét, és kikonvertálom mp3-ba vagy wav-ba, teljesen más a hangzása, pedig a programban jól szól.

Alaplapi hangkártyám van (Realtek), Modecom 2.0 hangfalakat használok.


Nem tudom, hogy most a hardver vagy a szoftver miatt van.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. máj. 13. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a programot de ha lehet akkor próbáld flac formátumba menteni, az nincs tömörítve. Nagyobb lesz a fájlméret de jobban is fog szólni.
2018. máj. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyébként rosszul írtam, mert a flac is tömörített, de veszteségmentesen.
2018. máj. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Érdekes... konvertálásnál nincsen leszedve a bitrátád (mp3) vagy a bitmélységed (wav)?
2018. máj. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

256 kbps bitsűrűséggel konvertáltam, szóval nem az lehet a gond. Megprópáltam flac-ba, hát ennél a is ugyan az a helyzet. Olyan mintha rátolnának egy csomó basszust, ilyen nyomott, tompa lesz a zene, holott nem is így mastereltem.


A konvertálásnál vannak egyéb beállítások, lehet ott kellene valamit állítani(?)


Köszi a válaszokat!:)

2018. máj. 13. 15:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen lájátszóval próbálod hallgatni? Nem lehet hogy esetleg equalizer nem jól van beállítva?
2018. máj. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Soha nem fogod tudni olyat minőségben visszahallgatni a zenét, mint ahogyan a DAW-ban szól. Egyik fő ok a hangkártya és a hangfal, használd inkább az ASIO-t amíg nincs külső hangkártyád. Hangfalak pedig egyértelműen nem hűen tükrözik azt, amit éppen csinálsz, bár nem kéne hallani a különbséget. 256kbps kevés, használj legalább 320-at, wav pedig legyen 24bites.
2018. máj. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Így is lesz különbség, egy idő után majd megtanulod úgy szerkeszteni a zenét, hogy renderelés után is jól hangozzanak. Sok szerencsét :)
2018. máj. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

mentsed wavba

jobban jársz

2018. aug. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!