Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben hogy tudom ezeket az...

Excelben hogy tudom ezeket az adatokat szűrni / képletezni?

Figyelt kérdés

Van egy bérösszesítő táblázat nevekkel és munkabérekkel (1 ember sokszor szerepel a táblában a hónapok száma miatt is, illetve kétféle munkabér van náluk megadva).

A feladat az lenne, hogy minden szereplő hónapot megnézve, 1 embernél válassza ki a függvény hogy melyik fajta munkabére a nagyobb, és ezt összesítse. Hogyan tudom ezt megoldani?



2018. máj. 15. 14:48
 1/6 hellsing71 ***** válasza:

Tegyük fel, hogy A a név-, B és C a két munkabér-oszlop. Írd be a D-be, hogy:


=HA(B1>C1;B1;C1)


Ezzel D-be bekerül a két bérből a magasabb.


Ha ezt összesíteni akarod, akkor nyiss egy új munkalapot, amin az A oszlopban szerepeljen minden név egyszer a másik (bértáblázat) oldalról. Ezután a B-be írd ezt:


=SZUMHATÖBB(Munkabér!D:D;Munkabér!A:A;Összesít!A1)


Ez megkeresi a nevet (összesít A1) a munkabér táblázat A oszlopában, és minden megfelelő sorból összesíti a D oszlop tartalmát (a magasabb munkabért).


Remélem érthető :)

2018. máj. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon köszönöm, ki is próbálom :)

2018. máj. 15. 15:18
 3/6 A kérdező kommentje:

Már rögtön az elején megakadtam, a probléma hogy a munkabér a táblámban egy oszlopban szerepel a két összeggel.

pl:

Nagy Sándor 2017. január Munkabér 1. 50.000

Nagy Sándor 2017. január Munkabér 2. 49.000

Tóth Ágnes 2017. január Munkabér 1. 80.000

Nagy Sándor 2017. február Munkabér 1. 70.000


és így tovább


Aztán van hogy egy név egy bizonyos hónapban már nem 2 féle csak egy féle munkabérrel szerepel.

2018. máj. 15. 15:23
 4/6 hellsing71 ***** válasza:

Ja, ha sok neved van, akkor macerás a "mindegyikből egyet" listát kézzel megírni. Erre megoldás ez:


- másold át az összes nevet az A oszlopba

- rendezd őket ABC sorrendbe

- B1-be írj be ennyit: i (majd meglátod, hogy miért)

- a B2-be írd be ezt: =ha(a2=a1;"n";"i"), így minden név első előfordulása kap egy i betűt, a többi n-et

- most az egész B oszlopra: másolás, beillesztés értékként ugyanoda, így eltűnt a cellákból a képlet, maradtak az i és n betűk

- jelöld ki egyben az A és B oszlopot, rendezd B szerint növekvő sorrendbe (először jönnek a nevek i betűvel, aztán a nevek n betűvel)

- jelöld ki az összeset, ahol n van (egy tömbben lesznek), ezek a duplikációk, töröld ki őket

- töröld a B oszlopból a megmaradt i betűket, már nem kellenek

- mostanra az A oszlopban van minden névből 1 darabod

2018. máj. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hellsing71 ***** válasza:
Az gond. A megoldás kicsit túlmutat az itteni kereteken és az időmön. Dobj egy privát üzenetet és kitalálunk valamit.
2018. máj. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Semmi baj, köszönöm az eddigi segítséget! :) Nem szeretném tovább rabolni az időd,leszűrögetem névre és végig nézem időszakok szerint, lehet hogy rövidebb ideig tart míg meglenne a megfelelő képlet. :) Nagyon köszönöm még egyszer!
2018. máj. 15. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!