Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excellben csak a változó,...

Excellben csak a változó, (képlettel számolt) érték átvitele egy másik cellába?

Figyelt kérdés

2018. máj. 23. 08:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy mire gondolsz. Kérlek fejtsd ki.
2018. máj. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mondjuk az A-tól F-ig terjedő oszlopokban található cellákba beírt adatokból a G oszlopban egy vmilyen képlettel kiszámoltatok egy eredményt, na most ennek az eredménynek tegyünk fel,hogy 6,vagy autó, az értéke, a 6-ost vagy az autót szeretném átvinni a H oszlopba de a kiszámitási képletet NEM, amire aztán függetlenül a kiszámítási képlettől tudjak hivatkozni. Természetesen ha a 6-osom 10-esre változik az adatok miatt akkor az kerüljön a H oszlop cellájába amire majd hivatkozhatok. Röviden: a képlet adta értéket le akarom választani a képletről!
2018. máj. 24. 01:07
 3/15 A kérdező kommentje:
tegyük fel, hogy 6 vagy autó értékét, a 6-ot vagy az autót... ELNÉZÉST, DE ÍGY OLVASANDÓ A MEGFELELŐ RÉSZ AZ ELSŐ MONDATBAN! Bocsi!
2018. máj. 24. 01:20
 4/15 TappancsMancs ***** válasza:

Nem biztos hogy jól értem. De példa adat megjelenítésre:


G1-ből H1-be:


H1 képlete: G1=H1


Így a G1 értékét megjeleníti a H1-ben. Már ez volt a kérdés.

2018. máj. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 TappancsMancs ***** válasza:

Na csak elírtam :D


Szóval a G1 megjelenítése a H1-ben:


H1 képlete: =G1

2018. máj. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem, nem, ez így banális, de ha lehetséges akkor elküldöm a táblázatot privátban?!
2018. máj. 27. 10:14
 7/15 TappancsMancs ***** válasza:

Elküldheted. Ezek szerint nem értem mit szeretnél. Amit mutattam az átviszi az adatokat képlet nélkül, ennyi.


Példa:


A-tól F-ig adatok.

G-ben ezek összege. =SZUM(A1:F1)

H-ban csak az átvitt adatok. =H1


Ez azt csinálja amit írtál.

2018. máj. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 TappancsMancs ***** válasza:

Nagyon siettem :) megint elírtam bocsi, javítom. Láthatod is az utolsó képletnél.


A-tól F-ig adatok.


G-ben ezek összege. =SZUM(A1:F1)


H-ban csak az átvitt adatok. =G1 (itt más a képlet, ez csak megjeleníti a G1 adatot.

2018. máj. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 TappancsMancs ***** válasza:

Egyébként még valami. A képlet miatt tudsz tovább számolni és bármit az adatta.


Tehát ha van egy összeadás a cellában attól még ezzel tovább tudsz számolni. Nem kell leválasztani a képletet. Az excelnek az adat az amivel számol.


Példa:


A1 1000 (sima számérték)

B1 1000 (sima számérték)

C1 =A1+B1 (összeadás)

D1 =C1*2 (az összeadás értékét megszorozzuk 2-vel)


Amit mutat az így alakul:


A1: 1000

B1: 1000

C1: 2000

D1: 4000

2018. máj. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 TappancsMancs ***** válasza:
Ha meg távolabbi akár más munkalapokra akarsz adatokat átvinni akkor simán ='és a cella'. Ez akkor jó ha van 3 táblázat sok összegzéssel és azokkal akarsz további új táblázatban számolni. Csak megjeleníted az adatokat.
2018. máj. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!