Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Wifi lett telepítve PC-re....

Wifi lett telepítve PC-re. Hogyan tudom beállítani a másik PC-men, hogy tudjak netezni?

Figyelt kérdés

Vettem egy új wifit,a pc-re telepítettem de a másik helységben lévő pc-nem tudok netezni.Az elöző wifi reuterrel működött valahogy mert nem én élesztettem a rendszert.Van gond nem kevés.A legnagyobb hiba velem van,mert ginis record könyvbe bevonulhatnék annyira buta vagyok ehhez a vashóz.Én a felkiáltós titkárnők közé tartózom, síkitok örömömben ha megtalálom a billentyűzeten az " A " betüt.Ebben a tudatban és értelemben válaszóljatok légyszi.

Mindenkinek megy a zöld pacsi aki megtisztel jó válaszával.


2018. máj. 31. 09:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ennek se füle se farka.
2018. máj. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Kérj fel egy szakembert.
2018. máj. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Bízd rá valakire, aki ért hozzá, mert így nem fogunk tudni segíteni.
2018. máj. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Se füle se farka. Ment a zöld pacsi,bár a válasz nem vitt előrébb.A reutert telepítettem a pcmre,mobilon fogható a wifi a pcm is érzékeli a netet.Viszont a lenti gépem már nem.Így már érthetőbb?Be kellene állítanom a lenti pc-n a wifi jelet vagy mit tudom én,hogy mi a gondja?A fő gépen windos 7 van a lentin meg XP.
2018. máj. 31. 09:49
 5/17 A kérdező kommentje:
Rá biznám valakire aki ért hozzá de nincs senki a környezetemben akio értene hozzá.A szomszéd Mari-néni meg csak a nyugdíjszelvényét ismeri : - D
2018. máj. 31. 09:51
 6/17 anonim ***** válasza:

Egy routeren nincs mit telepíteni a PC-re.

Tehát bármit is csináltál, nem azt amit hiszed.

Keress fel egy szakembert.

2018. máj. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Vagy mégis?Amikor a reutert csatlakoztattam meg kellett adni a hálózat nevét felhasználó nevet és a jelszót.Magát a reutert nem kellett telepíteni de " élesíteni " kellett.Idáig rendben is ment minden.Bár Angol nyelven van a programja,de a másik gépen nem érzékel semmit és nem tudom mit kellene csinálni hozzá?Vezérlőpult + hálózat beállítás + bla-bala.Itt akadtam m,eg,ezért kértem a nálam sokkal okosabbbak segítségét,hogy vajon hól hibázok.Tudom,kiakadnak egyesek a kérdésemen mert nekik egyszerű mint az egyszeregy.Ami nekik természetes az nálam már nem biztos.Viszont azt azért ne felejtsük már el,hogy kedves édesanyjukból nem úgy bujtak elő,hogy a számítógép ismeretet előbb kidobták.Bocs ha bárki önérzetébe bele tapostam,nem volt személyes.
2018. máj. 31. 10:51
 8/17 anonim ***** válasza:

"Egy routeren nincs mit telepíteni a PC-re."

Ez így ebben a formában nem igaz, van hozzá telepítő CD, ami gyakorlatilag annyira jó, hogy megtalálja a routert a hálózaton és be lehet vele konfigurálni. P. wifi meg ilyenek. Nem kell minden gépre telepíteni, elég csak 1 gépre felrakni, ahol beállítod a routert és utána nincs már rá szükség. Elvileg ennek a programnak a segítségével be tudtad állítani a wifi hálózatot is (mi legyen a neve, jelszava stb), ami a jelek szerint sikerült, mert telóval tudtál hozzá csatlakozni. Az XP-s géppel egyszerűen annyi gond van, hogy valsz. nem támogatja ezt a legújabb WPA2 Wifi titkosítást, szóval 2 megoldás létezik:


1: Windows XP-s gépet meg kell íveltetni (lendületből kidobod a kukába, úgy, hogy íves pályán repüljön)

2: Megint elindítod a router beállító programját és átállítod a Wifi titkosítást WEP-re vagy WPA-ra, amit talán még támogat a régi XP-s géped. Ebben az esetben viszont az újabb gépedet és a telódat is újra fel kell csatlakoztatnod a Wifi-re. Viszont azt tudnod kell, hogy ez a WEP/WPA titkosítás feltörhető.

3: venni kell egy CAT5e hálózati kábelt és össze kell dugni a router LAN portját az XP-s gép hálózati kártyájának ethernet csatlakozójával (okés, ez szívás, ha másik helységben van a két eszköz)

2018. máj. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Akartam mondani 3 megoldás létezik...
2018. máj. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Esetleg még azért végignézhetsz egy pár youtube videót, hátha valahol látsz valami gebaszt és mégsem a titkosítás a gond. Pl. ezt: [link]
2018. máj. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!