Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Read-only-vá, "érinthetetlenné...

Read-only-vá, "érinthetetlenné" lehet így tenni egy Word, vagy hasonló fájlt? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Tehát, kérdésem arra irányulna, hogy meg tudom oldani, hogy egy Word, vagy egyéb szöveges dokumentumot, amit mailen elküldök másnak, a fogadó csak és kizárólag olvasni tudja?


Tehát sem szerkeszteni, sem részleteket (vagy az egészet...) másolni, sem sokszorosítani (akár küldeni sem) nem tudná. Sőt, akár az is jó volna, ha ezek mellett a dokumentum magától törlődne egy adott idő múlva. Pl. 2-3 nap.


Nem kell teljesen profi legyen, hogy a legjobb számítástechnikai zseni se tudja kijátszani, mert tudom, hogy ez kb. lehetetlen kérés. Viszont hétköznapi használatra átlag számtech analfabéta-proof lehetne.


Szóval, van lehetőség a bizalmasabb tartalmú fájlok ilyen típusú védelmére? Vagy legalábbis ezen cél elérésére más megközelítésből?



2018. jún. 6. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Képként (pl.png) küldd át a szöveget, azt csak mazohisták szerkesztik át..


Ha a képet nem mellékletként hanem a saját webszerveredről letöltendő képként küldöd akkor utólag vissza is vonhatod.


Igaz a lementést, továbbküldést nem akadályozhatod meg, így nem tagadhatod le ha zsarolsz, rágalmazol valakit vagy a kokainszállítmányod eladását beszéled meg valakivel.. :DD

2018. jún. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem, semmi ilyen, nem zsarolok vagy ilyesmi :)


Inkább az, hogy munkám van az adott fájlokban, így értékesek, nem akarom, ha agyba főbe oszthatná.


De ez a képként küldöm dolog jó, pedig tudtam is róla. Nem is értem, miért nem gondoltam rá.


Az image-to-text lehetőségét pedig valszeg nem ismeri :)

2018. jún. 6. 18:57
 3/5 anonim ***** válasza:
A továbbküldés tiltása szerintem nem megoldható (ne felejtsd el, hogy te is küldöd neki), ahogy a teljes fájl másolása sem. Az viszont igen, hogy ne tudjon másolni belőle és ne tudja nyomtatni az anyagot. Ingyenes pdf-készítő programmal le tudod korlátozni a hozzáférést, így csak megnyitni tudja.
2018. jún. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De egyébként jelenleg inkább arról van szó, hogy valaki learatná a munkám babérjait azzal, hogy villog az eredményeimmel. (Sajnos köteles vagyok neki átküldeni.)


Szóval csak simán korruptálom neki a Word fájlt, aztán behazudom, hogy a sajátomat kitöröltem :)


Ilyenkor a Word felajánlja, hogy kijavítja a hibát. Valóban helyre tudja ez hozni ilyenkor, vagy csak szoksásos neszesemmi Microsoft-os vakítás?

2018. jún. 6. 21:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Helyedben akkor inkább digitális aláírást tennék a fájlra, annál nincs biztosabb megoldás.
2018. jún. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!