Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudja az unokatesóm...

Hogyan tudja az unokatesóm még mindig használni a Windows XP-t? 18/f

Figyelt kérdés

Eredetileg Vista volt a gépén, de az helyett letöltött egy XP-t, és azt használja még a mai napig.

Mondjuk tényleg jól megy neki a gép, jobban mint nekem a fél éves Windows 10-es gépem.

Pár másodperc alatt bekapcsol neki, vírusirtó az Eset Internet Security 11 van rajta, meg pár játék, Office, Google Chrome. Simán játszik/netezik rajta, semmi nem akadozik, sosem fagy le neki.

Van neki egy új gépe, 2 éves, azon Win 10 van neki, de nem használja, mert szerinte lassú és minden lefagy rajta. A gép ott van a szekrény tetején a szobájában, és most egy 4K-s monitorra van rákötve a 2005-ös gépe.

Nem értem hogyan bírhat egy olyan öreg gép egy ekkora képernyőt? És hogyan használhat még XP-t, amikor az 2014-ben megszűnt? (legutóbb tavaly nyáron telepítette újra)



2018. jún. 12. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Használni tudja, mindössze a microsoft támogatása szűnt meg. Egyébként pedig te magad mehindokoltad. Gyorsabb mint a te win10-es géped, az ő újabb gépe fagy, ez a régi gép gyorsan indul, pörög, amire használja azt kielégíti. Az xp mindig is egy nagyon szuper rendszer volt. Azt valamikor nagyon jól kitalálták, egy mai rendszerhez képest mondjuk keveset tud, de épp ez adja a stabilitást. Nincsenek felesleges sallangok, nincsenek érthetetlen bugok, a frissítési folyamata is egészen más volt, stb stb. Nem volt még olyan rendszer amit ennyi ideig támogattak volna. Amikor bejött a windows 10, a microsoft rendszereket futtató gépek legalább 50%án még xp volt, pedig volt közben vista, 7, win8, win8.1, és bejött a 10 is.
2018. jún. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem maga az Op rendszer szunt meg, hanem a tamogatasa, vagyis nem kap tobb hivatalos frissitest.

A gep meg ad kepet barmilyen kepernyonek, amit ra lehet csatlakoztatni, attol hogy a monitor 4k meg tud jeleniteni kisebb felbontast is.

2018. jún. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk nekem az nagyon is fura, hogy van egy 2 éves gépe amin Win10 van, és a régi gépe amit most használ köröket ver rá sebességben. Nem állok neki itt találgatni, mert akár az is lehet, hogy csak lusta beállítani, még a régi gépe már be van állítva. Nem tudom, épp ezért inkább nem is találgatok tényleg. Viszont én manapság már tuti nem használnék XP-t, holott az volt a kedvenc Windows verzióm. Nyilván, lehet használni, de vannak olyan szoftverek, amelyeknek a legfrissebb verziója el sem indul Windows XP-n, vagy épp már a telepítőnek szemet szúr és nem lesz hajlandó telepíteni a szoftvert. Akkor még nem említettem meg az új hardvereket, vagy az új szoftvereket, amik 100%, hogy nem fognak XP alatt működni.
2018. jún. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem lenne szerintem semmi baj azzal az új gépével sem, ő is egyszer már mondta hogy Windows 7-et akar rá telepíteni és azzal használni. Csak lusta, mert le kéne akkor minden fájlját, mindet menteni ami a régi gépen van, az újat komplett újra kéne telepíteni, minden programot feltenni, mindent visszamásolni.

Pedig ért a gépekhez, szokott másoknak összerakni gépet, az én és még pár osztálytársam gépét is ő szokja újratelepíteni, rendbe rakni ha valami probléma van.

2018. jún. 12. 13:09
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Az XP 4GB-ig verhetetlen, és értelmes ember nem is használ mást. E fölött más kérdés... de eddig toronymagasan vezet ma is.
2018. jún. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 P.O.C. ***** válasza:
100%

Érdekes amúgy nagyon sokaknál egy a nagy XP imádat. Emlékszem annó mikor megjelent 2001 végén, mindenki csak köpködte, lassította az akkori gépeket, minden szaggatott rajta, egy rahedli kompatibilitási gondja volt meg hogy "túl cicomás" ilyeneket hallottam sokaktól. Szinte az SP2 megjelenéséig kevesen foglalkoztak vele. Több volt a gépeken a Windows 98 SE, mint az XP vagy egyéb Windows.

Utána szépen lassan megbarátkoztak vele, most meg sokan képtelenek elengedni.

2018. jún. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ebben az időben még az NT volt a verhetetlen.

Ma már azért nem érdemes azt használni, mert nem ismeri az USB-t.

2018. jún. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#5 ja, jó kis irodai gépnek elmegy manapság 4GB RAM :D Aki meg teheti, min. 8GB RAM-ot használ az otthoni gépébe. Azzal a részével azért vitatkoznék, hogy értelmes ember azt használja. Nálam egyik rendszerrel sem volt probléma még, az XP is, a 7 is, most a Win10 is, futólag a 8.1 is tökéletesen ment nálam. A 8.1-ről annyit mondanék, hogy nem itthoni gépen volt rajta, mamám gépére került fel és neki raktam újra, mivel ő meg véletlen frissített 10-re amit nem akart. Jó, nem is volt semmi extra igényem, alap felhasználás, adattárolás, játék. De egyik verzió sem hagyott még cserben, szóval nem kell ennyire fényezni az XP-t. Szép volt, jó volt, de érdemes már váltani az újabbra manapság :)
2018. jún. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mármint mi a szuper dolog, ami az XP-ben nem volt benne és nem is lehetne beletenni? Ma, amikor gyakorlatilag bármikor egy az egyben le lehet cserélni bármelyik gépen az operációs rendszert, amelyik rá van kötve az internetre?
2018. jún. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon is szubjektív, de pl. nekem a dizájn sokat számít. Na, XP-n már a Win7-es kinézethez is sokat kellett gányolni, hogy az pontosan vissza is adja az új kinézetet. SSD-k: XP használata esetén szintén gányolni kell, hogy az SSD normálisan működjön (TRIM). Vannak olyanok is, amiket említettem (esetlegesen fellépő kompatibilitási problémák). Nem akarok senkit meggyőzni arról, hogy ne használjon XP-t, én csak a saját véleményemet írom le, mégpedig hogy én már nem használnám azt.
2018. jún. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!