Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Paint-be hogyan tudom megcsiná...

Paint-be hogyan tudom megcsinálni az alábbi műveletet?

Figyelt kérdés
Azt szeretném, hogy egy arc formát nagyjából körbevágni. DE! Ha szabadkéziben ki is vágom, akkor beillesztéskor úgy illeszti be abba a képe ahová a kivágott képet akarom másolni, hogy egy nagy fehér hátteret hagy maga mögött. Ezt hogyan tudom elkerülni? Tehát ahogyan kijelölöm a képet ugyanolyan formába másolja be, ezt meg lehet csinálni? Más egyszerűen használható program? Alap képeket akarok szerkeszteni, tehát semmi extra nem kell. A lényeg, hogy amilyen alakzatban kivágom a képet olyan alakzatba illessze be egy másik képbe.
2018. jún. 12. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt csak olyan képszerkesztővel tudod megcsinálni, ami képes a rétegek kezelésére, pl a Gimp.
2018. jún. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de nekem a gimp az már kicsit bonyolult :( Valami zsír egyszerűre gondoltam. Nem kell, hogy tökéletesen illeszkedjen, nem az a cél, hogy teljes mértékben úgymond össze mosódjon a két kép.
2018. jún. 12. 19:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor esetleg Paint.NET.


[link]

2018. jún. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tabaki ***** válasza:

Egy másik lehetőség például a Paint használata...

A Kijelölés menüben pipáld be az Átlátszó kijelölés opciót:

[link]


Ettől függetlenül: A Gimpnek nem kell minden opcióját megtanulnod, hogy használni tudd. Ha csak ennyi kell, az semmivel sem bonyolultabb, hanem éppenséggel egyszerűbb. Ha mégis meghátrálnál, én is javaslom a Paint.NETet, illetve a még egyszerűbb -- de a Painttel szemben legalább a minimumot tudó -- Phoxót:

[link]

2018. jún. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!