Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A magyar iskolákban is ennyire...

A magyar iskolákban is ennyire "elterjedt" a szoftverlopás?

Figyelt kérdés

Beszéltem egy infótanár haverommal, aki egy szlovákiai magyar iskolában tanít.

Ő mondta, hogy tavaly vett az iskola 30 új számítógépet. Mindegyiket operációs rendszer nélkül vették, mert úgy olcsóbb. Amikor megjöttek a gépek letöltöttek ncore-ról egy Windows 7 telepítőt és mellé az Aktivátort is. Egyesével feltelepítették a gépekre, beaktivátorozták és azóta úgy működik. Mondta, hogy ebben az iskolában semmi legális programot nem találnák. (vannak adobe szoftverek, Windows, Office...)


Amikor kérdeztem, hogy nem e félnek valami ellenőrzéstől, akkor azt mondta, hogy ez itt Szlovákia... a kutyát nem érdekli hogy lopott vagy nem lopott valami szoftver. A cégekben is általában illegálisan vannak a programok, miért pont egy iskolát csesztetnének emiatt.



2018. jún. 14. 10:54
 1/5 gnoomage ***** válasza:
11%
A magyar iskolák többsége nagyon elvan maradva informatika téren(kivéve ha valamilyen cég vagy csoport támogatja) így itt se érdekel senkit milyen programok vannak a gépen.
2018. jún. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 moozygoo ***** válasza:
100%
Nálunk vegyesen van
2018. jún. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy legyen valami releváns hozzászólás is a témában, ne csak "a magyar oktatás sz*r"-jellegű hiszti:


A magyar iskolákban - a szlovák példával ellentéteben - szerencsére rendelkezésére áll a Tisztaszoftver program:

[link]

melynek keretén belül az iskolák téritésmentesen, legálisan hozzájuthatnak a Microsoft Windows és Office termékeihez.


Ha megnézzük az idei érettségi szoftverlistáját:

* [link]

* [link]

az előzőeken kívül használatos szoftverek mind ingyenesen hozzáférhetőek - szóval nem kell kalózkodni.

2018. jún. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom magyar sulikban hogy van, de osztrákoknál a legtöbb softwaret (windows, office stb), nagyon jutányos áron megkapják, olyan 90%-os kedvezménnyel, direkt az oktatás miatt.

Sőt, egyetemistaként vehetsz te is saját használatra nagyon olcsón win+officet, csak igazolnod kell, hogy aktív tanuló vagy.

2018. jún. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Eddig kettőből kettő iskolában kalóz programokba botlottam csakis :D Nem általánosítok, mivel nem csak a 2 suli létezik, amikbe eddig jártam, de valószínűleg eléggé elterjedt és bevett szokás a kalózkodás iskolákban. A "csináldmagadrendszergazdák" úgyis megoldják, csakúgy, ahogy sokan otthon is megoldják. Persze biztosan van, aki hallott már a hivatalos és járható útról, a Tiszta szoftver programról.
2018. jún. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!