Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Adott egy Win 10-s laptop....

Oerlikon kérdése:

Adott egy Win 10-s laptop. Borzasztóan lassú. Teljesen új. bekapcsolás kb.5-6 perc bármilyen program megnyitása 1-2 perc (pl. Chrome) Miért van ez?

Figyelt kérdés

6. generációs i5- s processzor van benne dedikált nvidia videokártya 4 giga ram.pontos típust nem tudok, de az biztos h a gép hardveresen több mint elég a win 10-hez, sőt a lol-t csutkán ki kéne röhögnie.

Céges gép nem találam rajta semmilyen progit ami direkt lassítaná.



2018. jún. 16. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Rendszer SSD-n vagy HDD-n van? Állapota? Valami vírus esetleg? Töredezettség?(HDD esetén) Rendszerfájlok rendben? Újratelepítést próbáltál már?
2018. jún. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én újrahúznám...nem cicóznék.
2018. jún. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt valószínűleg a HDD lassú, másrészt a Win10 millió háttérfolyamatot futtat, ami zabálja az erőforrásokat.


Ha van benne DVD-író és nem kell, akkor kuka és egy kerettel a helyére mehet a mostani HDD, a HDD helyére meg vegyél egy SSD-t!

2018. jún. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ennyire nem lehet lassú! Ez nem SSD kontra HDD probléma. Húzd újra, azzal rövidre zárod az ügyet, mint futtatsz ezt-azt.
2018. jún. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Farkas999 ***** válasza:

Ezeket is megpróbálhatod


[link]

2018. jún. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, a win10 gyorsítás beállítás (több perces problémákra édes-kevés)....újrahúzás után érdemes viszont.
2018. jún. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 MolotovPunk ***** válasza:

Nekem hasonló gondjaim voltak Win10el,aztán egyszer csak kapott a laptopom egy kék halált 10 hónap után.Az én gépem igaz HDD-s,de ettől függetlenül általában komoly gondok mindig frissítés után kezdődtek vele.Akkor döntöttem el,hogy nem kérek a Win10-ből.Át is lett nézve teljesen,nem a gépemmel volt gond,hanem a Win10 frissítéseivel.Újrahúztuk ismerősömmel a laptopom.

Most Windows 7 van rajta,de azóta teljesen jól és gyorsan működik minden.Még szerencse,hogy asztali gépemen is meghagytam az eredeti Windows 7-et.Nem bántam meg.A hetes megbízhatóbb rendszer.

Ehhez képest Windows 10-el viszont csak a gond van.Több ismerősöm is panaszkodott rá.

Szerintem húzd újra a géped,de lehetőleg ne Win10-et tegyél fel rá.Rakj rá 8.1-et vagy hetest.Azok stabilabban működnek.

2018. jún. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem a májusi frissítés után lett ilyen? Nekem azután lassult be, néha le is fagy, már kész vagyok tőle.
2018. júl. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MolotovPunk ***** válasza:

Valószínűleg igen,de előtte is voltak vele kisebb frissítési gondok.

A Win10 egy kínlódás.Tegyél rá Win 7-et vagy 8.1 et.

2018. júl. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!