Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok valódi kétoldalas...

Hogyan tudok valódi kétoldalas (könyvszerű) dokumentumot készíteni?

Figyelt kérdés

Nem kétoldalas nézet. Nem két oldal nyomtatása egy lapra.

Ezek elvesznek, ha máshogy nyitják meg, vagy más formátumba mentik.


2018. jún. 19. 11:11
 1/2 tabaki ***** válasza:

Nem egészen értem a kérdést. Eltérő jobb- és bal lapokat pl. LibreOffice-ban a Formátum menü → Oldal... → Oldal fül → Elrendezés beállításai, „Oldalelrendezés:” opciójának Tükrözöttre állításával kérhetsz. Nem tudom, mit jelent a más formátumba mentés, de az arra alkalmas formátumok (Word, PDF) megőrzik ezt az elrendezést. Maga a kétoldalas nyomtatás a nyomtató beállításától függ. Precízebb szerkesztéshez szövegszerkesztők helyett érdemesebb kiadványszerkesztőt (mondjuk az ingyenes Scribust) használni.

[link]

2018. jún. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy hiába állítom türközöttre, hiába állítom úgy, hogy az oldal hajtása, stb. Ha a fájlt bezárom és újra megnyitom, akkor nem ugyanígy látszik következő megnyitásról. Vagy ha pl. elmentem pdf-be, akkor is attól függ a megjelenése, hogy kinek hogyan van beállítva a nézet, mert különben bezárás és újra megnyitás után már máshogy látszik.

Nyomtatni nem akarok. Egy online, pdf anyag lenne a "végtermék".

De akkor majd megnézem ezt, amit ajánlottál.

2018. jún. 19. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!