Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows XP alatt törölhető a...

Windows XP alatt törölhető a NetworkService NT AUTHORITY nevű (? fantom? ) felhasználó, úgy, hogy csak Wikipédia és pár fórum böngészésére használnék egyszerűbb webböngészővel netet?

Figyelt kérdés

Vagyis konkrétan:

Digitális zeneszerkesztésre használnám a gépet, Windows XP SP3-al. Egyfelől a szintetizátorom USB-sen XP-től fölfele már abszolút nem kompatibilis (a szinti le is fagy, ha csatlakoztatom Win7 vagy magasabb rendszerhez), másfelől meg több nem is kell.

Zenei programokat futtatnék rajta, meg egy Pale Moon Webböngészőt, hogy a zenei fórumokat (pl. KVR-Audio) tudjam követni, meg néha új szinti-modulokat letölteni.


Az internetet WiFi-ről fogom gyári driver-el, egyéni WiFi csatlakozáskezelővel (WiFe: [link] DHCP-n keresztül kapva a címet.


Másra nem használom és NEM is FOGOM használni a gépet.


Viszont tudatilag már nagyon irritál, hogy ott van egy látszólag nem is használt rendszerfiók ("NetworkService\NT_AUTHORITY" néven), amit gyanítom, hogy csak hálózati bejelenthezésekhez használna a rendszer.

Én nem vagyok kliens-szerver kapcsolatban semmilyen más PC-vel, nem használok RDP-t, VPN-t, terminálszolgáltatásokat meg egyéb ilyen hülyeségeket! Nem kellenek nekem ezek, menjenek a francba.


És emellett UTÁLOM, ha felesleges dolog foglalja a helyet a munkakörnyezetemben. Legyen az a műhelyem, az íróasztalom, vagy - mint amiről itt szó van - a virtuális munkakörnyezetem.


Úgyhogy ha az alap internetezési lehetőségeket nem csorbítja, akkor én ki akarnám hajítani ezt a hálózati-bejelentkezéshez vagy nem is tudom milyen szolgáltatásokhoz tartozó rendszerfiókot.


Ha lehetséges, hogyan tudnék gyökerestül megszabadulni tőle (fájlok, mappastruktúra, registry-bejegyzés, cakk-und-pakk mindennel együtt)?


2018. jún. 21. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Vegul is a system32 mappat is torolheted, csomo helyet foglal, es a zenei programjaidnak nem jut eleg tole. Ha igazan zavar, mehet vele az osszes - szerinted - fantomfelhasznalo is, csak kaoszt okoznak a gyonyoruen rendezett, elere allitott ikonokkal osszerakott rendszeredben.


Majd szolj, ha sikerult.

2018. jún. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ilyesmi ennyi frusztrál, az javaslom, hogy használj Linux From Scratch-t, abban (majdnem) csak az van, amit akarsz, bár a kernelt sajnos ott sem tudod törölni... milyen emberek vannak :-)
2018. jún. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"használnám a gépet"

Specifikációi (CPU, RAM, merevlemez, videókártya, tápegység,...)?


"a szintetizátorom"

Ez milyen szintetizátor?

A szinti gyártójának terméktámogatási oldala/zenei fórumok nem írnak a jelenségről?


"USB-sen XP-től fölfele már abszolút nem kompatibilis (a szinti le is fagy, ha csatlakoztatom Win7 vagy magasabb rendszerhez)"

Windows eseménynapló nem ír semmit a fagyás okáról, körülményeiről?


"használj Linux From Scratch-t"

Ha Linux alatt támogatva lenne a szinti, akkor nem is annyira elvetendő egy ötlet (ha nem lenne Windows only programokhoz kötve a kérdező) - már egy netinstall telepítős Debian is sokkal finomabban testreszabhatóbb. ;)

2018. jún. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!