Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windos 10-en miért indul el...

Donyi1988 kérdése:

Windos 10-en miért indul el későn az internet kapcsolatom?

Figyelt kérdés
Eredeti windows 10-em van, leszögezem!A frissítések is engedélyezve vannak, tehát naprakész a rendszer. Nemrég kb 2 hónapja telepítettem újra, ugyan emiatt a hiba miatt, akkor 1 hónapig jó volt, most megint ugyan ez állt elő.Hiba: későn, néha a rendszerindítás után 5 perccel áll csak fel az internetkapcsolat. A feladatkezelőben elindul egy Install shield update system nevű alkalmazás, és utána jó csak. ha ezt közben leállítom, akkor megint nincs kapcsolatom., viszont ha bemegyek a hálózatokba, ott az első perctől kezdve azt írja, hogy internet elérésem van. nem értem mi ez a program, és hogy miért kell ennyit várni míg elindul, ha ez kell a neteléréshez. a windowsnak is kértem a segítségét, de nem jött még válasz, (2 hete írtam). most megint akartam írni, és azt írja a szolgáltatás átmenetileg nem elérhető.Tanácsokat kérek, mert 5 percig ülni az üres gép elött idegesítő.

2018. jún. 30. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy rosszul felrakott hálózati kártya driver miatt csinált ilyesmit a gép.
2018. jún. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is a hálózati driver miatt csinálta ezt.
2018. jún. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Az okos winfos szépen lecserélte a hálózati kártya drivert egy olyanra, ami neki tetszett. Ez persze a legtöbb esetben azt jelenti, hogy szar lett az egész. Cseréld a gyárira és tiltsd le végre a frissítéseket.
2018. júl. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, megnézem megoldja-e a dolgot.majd visszaírok. ment a zöld kezecske.
2018. júl. 1. 12:16
 5/8 A kérdező kommentje:
sajnos nem ez volt a baj, a hivatalos oldalról töltöttem le, és kiderült hogy ugyan az a verzió van fent, rámentem az újratelepítésre, és javításra, de nem oldódott meg a probléma., amúgy wificsatlakozással is ezt csinálja, kipróbáltam, olyan mintha valami az indulásnál akadályozná a netelérést, de a hibaelhárító nem talál hibát.
2018. júl. 1. 12:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor még szerencsét próbálhatsz az alaplapi driver cd-vel, mert lehet, hogy egy régebbi driver jobban működik, mint az új. Esetleg az fordulhat még elő, hogy a Windows valamiért nem indítja el automatikusan bejelentkezés előtt a hálózati szolgáltatásokat. Piros X-el vagy sárga felkiáltójellel jelölt a hálózati kapcsolat jele a jobb alsó sarokban a bejelentkezés előtt?
2018. júl. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Illetve azt megpróbálhatod, hogy megnézed a routerben a kiosztott ip címek listáját és ott látni fogod, hogy kért-e már DHCP-vel címet magának a géped. Ha kért címet és azt a címet tudod pingelni egy másik számítógépről, akkor kell, hogy kommunikáljon a hálózaton más formában is.
2018. júl. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
az alsó sarokban nem jelöli hibásan a hálózatot,a kezdetektől azt írja, hogy internetkapcsolat.
2018. júl. 8. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!