Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért a windows xp-t tartják...

Miért a windows xp-t tartják a legjobb oprendszernek, miért szeretik ennyire az emberek?

Figyelt kérdés

Nekem anno mikor xp-m volt emlékszem voltak vele stabilitási problémáim, mint pl. mikor játszottam nem egyszer fagytak a játékaim, nem reagált a ctrl+alt+delre míg 7-es alatt, ha előfordult fagyás akkor azzal a billentyű paranccsal simán betudtam zárni és nem kell resetelnem a gépet. Xp-vel többször omlott össze az oprendszerem és nem egyszer lett vírusos a gépem. Win 7el talán egyszer fordult elő ilyen.

Már legalább egy hónapja váltottam 7-ről 10-re és még jobbnak és stabilabbnak találom.

Nem értem ezt az xp imádatot. Nem lehet, hogy a nosztalgikus érzés ilyen erős inkább? Amikor gyerek voltam életem legelső számítógépén windows 98 volt és elég erős nosztalgikus érzések kötnek hozzá, de ettől függetlenül nem tartom a legjobb oprendszernek.


2018. júl. 1. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az XP túl sokáig volt a piacon, az emberek megszokták és nem szeretik az újat.

A Májkrémszoft hibája az egész, mert 2001-ben kiadta az XP-t, aztán 5 évig ült a sejhaján, aztán kiadta a Vista-t, a valaha volt második legrosszabb Windowst. Szóval XP után 8 évet kellett várni egy normális új rendszerre, csoda, ha nehezen akar kikopni?

2018. júl. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Hiába voltak vele eleinte gondok, hamar megoldották ezek döntő többségét. Így egy kifejezetten stabil, jól kezelhető, és megbízható rendszer lett belőle. Mindemellett még egy kenyérpirítón is elfut, ráadásul valódi utódja csak a Windows 7 személyében lett. Ennek következtében nagyon sok játékot és programot optimalizáltak XP-re, így a 2014-es kivonásáig ez volt a legjobb megoldás akkor, ha régebbi programokat, játékokat szerettél volna futtatni. Ha lenne aktív támogatása, még ma is rengetegen használnák.
2018. júl. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Win 98 utan egy betonstabil rendszernek szamitott.
2018. júl. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, én soha nem tartottam jónak, és nem is igazán szerettem. Használtam ugyan játékra, természetesen, de minden mást vagy Linuxon, vagy ha Windows-t kellett használni, akkor 2000 Workstation-ön csináltam.
2018. júl. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!