Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem lehet játszani...

Miért nem lehet játszani távoli asztal elérésen keresztűl?

Figyelt kérdés

Próbálnék elindítani egy játékot távoli asztal elérésen keresztűl és olyan mintha a gépbe nem lenne videókártya.

Ez miért lehet?

Pedig elindúl minden játék azon a gépen csak valamiért így távolival nem engedi.



2018. júl. 5. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert nem arra való. Amikor távoli asztalon kapcsolódsz, nem tölti be azokat a drivereket, amik a komolyabb grafikához kellenek.
2018. júl. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De a távoli asztal nem át stream-eli csak a képernyő tartalmát, illetve vezérlési lehetőséget biztosít? Vagy talán a TeamViewer-el keverem?
2018. júl. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

kiskeni


De, alapvetően stream-ről van szó, de nem úgy, hogy fogja a full képernyő buffert és áttolja a hálózaton. Hanem az RDP-nek van egy külön drivere, ami hasonlóképpen állítja össze ("megkomponálja") a képernyő tartalmát, mint a Windows compositora (ezért van az, hogy a régebbi verziójú RDP protokoll nem támogatja az aero-t). Ez a driver tudja azt is, hogy mely területeket kell újrarajzolni, és csak azokat küldi át. És ez a driver nem működik együtt pl. a 3D gyorsítással, mert nem arra lett kitalálva.

2018. júl. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Értem, ezt meg én sem tudtam. Mondjuk nem is igazán használtam még ezt a funkciót.
2018. júl. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!