Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A GIMP képszerkesztő programna...

A GIMP képszerkesztő programnak mi volt a legelső verziója, ami WINDOWS-ra is megjelent?

Figyelt kérdés
2018. júl. 11. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az archívumba 2.4-től vannak Windows-os verziók.

[link]

2018. júl. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez komoly! =( Ebbe a rohadt nagy és elvileg maximálisan részletes archívumban csak 2.4-es verziótól vannak Windows binárisok?

>(

Ez micsoda dolog?!


Pedig nekem még rémlik is, hogy nagynénémnél először valamilyen 2.0.5 Alpha verzió futott volna. És aligha lehetett az Linux distro, mert ő már kb. a Win95 óta Windows párti - vagy max Mac-et használ.

2018. júl. 11. 20:07
 3/5 A kérdező kommentje:
De köszönöm, hogy szóltál! mielőtt én is végigkattintgattam volna az összes 2 alatti verzió mappáit, siker nélkül.
2018. júl. 11. 20:08
 4/5 tabaki ***** válasza:

2000-ben már létezett (1.2), ha hinni lehet ennek az oldalnak:

[link]

Én magam nem próbáltam ki, de letölthető.

2018. júl. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

:)


Azóta kipróbáltam! =D

Ez az 1.2-es verzió valamilyen UNofficial csodatelepítőt (ill. Win32-es fordítást) kaphatott, mert csont nélkül települ, ráadásul előtte GTk-t sem igényel. Tehát teljesen portable telepítőcsomag.

Teljesen kicsontozott Windows XP-n is próbálom, gond nélkül települt és fut.


Kipróbáltam:

Hát, tény hogy egyszerűbb, kicsivel gyorsabban is működik, gyorsabban is tölti be a képeket, végzi el a műveleteket... de már elsőre fura használni az általam megszokott 2.8-as szériához képest. Pl. itt még - gyakorlatilag - minden egy jobbegérgombos menüvel hívható meg, még a mentés/betöltés is.

Más a logikája. De van, amihez EZ PASSZOL, ez a logika üt nagyon jól. =] Nekem tetszik nagyon.


Kisebb, úm. gyors' vágásokhoz, igazításhoz, grafikai feladatokhoz - ha az ember átáll a logikájára - nagyon passzol.

Örülök, hogy valaki vette a fáradtságot és lefordította, valamint teljesen portabilis telepítőt is csinált hozzá. Szerintem - az olyanoknak, mint én - mindenképpen megérte!!

2018. júl. 11. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!