Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Megoldható, hogy ha megnyomom...

Megoldható, hogy ha megnyomom a print screent akkor azt ne a szinkronizált felhőwinyóba töltse hanem egy pendrájv egyik alkönyvtárába?

Figyelt kérdés
2018. júl. 25. 20:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Felhőwinyó és pendrájv, egek ura...
2018. júl. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdésed.

Ha megnyomod a printscreen-t, akkor a vágólapra rakja a képet, utána megnyitod pl. a paintet, nyomsz egy beillesztést, és elmented a pendrájvra...

2018. júl. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 tabaki ***** válasza:

Azért kíváncsi volnék, miből kombináltad ki, hogy felhőbe tölti. Vagy nem is kellett rajta agyalni, mert napi gyakorlat, hogy onnét töltögeted vissza? Milyen néven tárolódik? Milyen formátumban? Csak úgy kitalál magának valamit? Vagy te állítgattad be valahogy ezt az igen szokatlan működési módot? Csak azért, mert akkor nyilván ugyanúgy tudod másra átállítani is. És miért nincs a gépeden is rajta a kép, ha már szinkronizált az a felhő? Egy kicsit jobban körül kéne járni ezt a nem mindennapi problémát, hogy világosabb legyen a kérdés.

Ugyanakkor sajnálattal konstatálom, hogy a másik kérdésednél javasolt Képmetsző meg az egyéb képlopók nem váltak be, pedig azok átlagos esetben egész jók erre.

2018. júl. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

automatán csinálja, semmit se állítottam be. a kérdés az, hogyan lehet átállítani.


a másik kérdés másik ügyhöz kell. van amihez beválik s van amihez nem. de inkább megvárom azokat akik válaszolni is tudnak, nem csak mellébeszélni, nem olyanok válasza érdekel, akiknek előtte a szájába kell rágni alapvető dolgokat. hasznos lenne ha csak az írna aki tudja miről van szó, mert ismeri a témát.

2018. júl. 26. 05:01
 5/22 A kérdező kommentje:

Milyen néven tárolódik? Milyen formátumban? Csak úgy kitalál magának valamit?


Nézz utána az alapértelmezés fogalmának, s akkor tudni fogod ezekre a kérdéseidre a választ. Vagy tedd fel új kérdésben a választ. Itt nem az fog válaszolni aki alapdolgokat sem tud.

2018. júl. 26. 05:08
 6/22 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..


Én nem használom a felhővinyót, nekem a vágólapra teszi a képet (W10). Ezért szerintem az OneDrive beállításaiban kellene kutakodnod.

2018. júl. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Igen, felhőwinnyogó nélkül csak azt teszi.

Megnéztem de mivel ép nincs pendrájvom most nem tudom kipróbálni.

2018. júl. 26. 08:48
 8/22 tabaki ***** válasza:

„nem csak mellébeszélni”

A góbés szűkszavúság lehet rokonszenvesebb, de megvannak a korlátai. Hogy messzebb ne menjek, egy szót sem ejtettél arról, hogy milyen oprendszered van, és milyen felhőt használsz, pedig ennek akár jelentősége is lehet. Én például használtam valaha DropBoxot (Windows 7 alatt), és sohasem vettem észre, hogy elrontotta volna a Print Screen eredeti működését, de egy családbeli OneDrive-os Windows 10-en ugyanez a helyzet. Most a kérdésed alapján utánaolvasva megtudtam: Az egyedi tapasztalat kevés, csakugyan megesik, hogy a felhők megkaparintják a Print Screent, ekkor ezeknek a beállításival kell matatni. Vagy esetleg a Képmetszőt, harmadik féltől származó képkopót alkalmazni -- csak hát, az már „másik ügyhöz kell”, tehát értelmetlen ostobaság volt célozgatnom rá.

[link]


„Nézz utána az alapértelmezés fogalmának”

Jó. Az alapértelmezés az a beállítás, amelyhez a rendszer egyéb útmutatás híján tartja magát. Az én rendszerem alapértelmezetten a felhasználói fiókom Képek mappájába ment, .PNG formátumban. Ezzel már sokkal beljebb vagyunk.

2018. júl. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Tök jó, mikor a kérdező ilyen pökhendi stílusban kioktatja válaszadót arról, amiről fogalma sincs.


Ha alapértelmezésben használná a géped a printscreen funkciót akkor nem a felhőbe töltögetné fel, ergo ott már át van állítva valami. Lehet hogy nem is a beépített windows-os printscreen fut, de mivel információt ezekről sem adták - mert aki nulla infóból nem tud válaszolni az ugye nem ért hozzá - így nem lehet válaszolni.


Tehát marad a kérdés és a nagy arc...

2018. júl. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
A felhő alapértelmezése te szerencsétlen. Nem viccből kell ott matatni benne.
2018. júl. 26. 17:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!