Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Macbook pages problémák,...

Macbook pages problémák, valaki ért hozzá?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy nekem eddig Microsoftom volt, nagy váltás ez nekem. Használom a pages-t rendszeresen, de akármit is csinálok, nem javítja ki, ha elírok valamit, nem is jelzi. Esetleg valaki tudna erre megoldást találni, vagy másik, jó íróprogramot javasolni Macbook-ra?

2018. aug. 3. 16:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Magyarul helyesírás ellenőrzőt szeretnél?


Én asszem' ezt használom:


[link]


Vagy ezt (ez nem ingyenes, de kb. semmibe nem kerül):


[link]


Elvileg akkor is lesz helyesírás ellenőrzés, ha a rendszer alapértelmezett nyelvét magyarra állítod, de egyrészt nem vagyok benne biztos, másrészt főleg kezdőként egyáltalán nem ajánlom, mert nem találsz a neten segítséget a fordítás miatt (és hát „komoly” Mac-esek sem, mert soha nem látták a magyar felületet..).


Mac-re egyébként más szövegszerkesztők:


Microsoft Word (majdnem ugyanaz, mint a Windows-os), természetesen ez nem ingyenes.


Libre/Open Office. Ez ingyenes, van beépített nyelvi készlet, sokat is tud, de a három közül talán ezt a legkényelmetlenebb használni. De javaslom, hogy próbáld ki, hátha neked bejön, engem annyira nem győzött meg.


Ha magamnak csinálok doksit, vagy csak PDF-ben adom másnak, akkor szeretem a Pages-t használni, mert minden formázási változás "on the fly" történik, és ez nagyon tetszik. Ha munkához kell valamit produkálnom, természetesen Word-ben dolgozom.

2018. aug. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!