Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Blender 3D vel kapcsolatban...

Mbk9902 kérdése:

Blender 3D vel kapcsolatban van egy videó a youtube-on melynek egy részét totálisan nem értem ez 5:22 másodpercnél van és a linket lent leírom?

Figyelt kérdés
https://www.youtube.com/watch?v=h6UyixW7-tM ez a link melynél 5:22-nél mikor megnyitja a graph editor menüpontot egy líneáris függvény jön be alapból de ő valahogy valamilyen billentyűkombinációval megcsinálta de hogyan?

2018. aug. 3. 18:28
 1/4 tabaki ***** válasza:

„mikor megnyitja a graph editor menüpontot egy líneáris függvény jön be alapból de ő valahogy valamilyen billentyűkombinációval megcsinálta de hogyan?”

Tök jó lenne minden, ha érteném ezt a mondatot, mert arra gyanakszom, hogy ez rejtené magában a problémát. Mindenesetre így is megpróbálok válaszolni két dolgot, ami az eszembe jut. Emlegetsz egy lineáris függvényt, ami alapból bejön -- de láthatólag egy Bezier-görbe jön be, és ezt utólag teszi lineárissá a V billentyű megnyomása után a „Vector” menüponttal, amely egyenes szakasszá alakítja a két pontot összekötő görbét. Bár lusta voltam végignézni a videót, az a sejtésem, hogy ugyanígy megtehette volna, hogy a T gombot nyomja meg, és a „Linear” menüpontot választja. A másik esetleges értelmezésem, hogy nem is ez érdekel, hanem az, hogy ez a bizonyos görbe egyáltalán hogyan került bele a Graph Editorba. Nem billentyűkombinációval. Az előző néhány másodpercben mutatja, ahogyan a tárgy átlátszóságának különböző értékeit két időpontban beállítja, és a jobb gombos menü Insert Keyframe pontjával megjegyezteti. A megjegyeztetés aktusa hozza létre a görbét, amely az alapértelmezettől eltérő értékeket tárolja. Itt esetleg még érdekességnek hat, mert egy színre vonatkozik, de ha belegondolsz, animálás közben állandóan pontosan ugyanilyen görbéket kérsz és alkalmazol, csak azok a mozgás adatainak változásait írják le. De ezt a rendszert más értékekre is alkalmazhatod, amivel a hang lekeverésétől a lámpa fénykúpjának szögéig rengeteg mindent tudsz hasonló módon változtatni. Ez minden esetben azt jelenti, hogy a Graph Editorban megjelenik egy újabb, az adott értéket vezérlő görbe.

2018. aug. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. aug. 4. 08:13
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát hogy pontosítsam a kérdésem, 5:22-nél csak két párhuzamos konstant függvényt jelenít meg de mint nekem is tehát 5:22-nél még nincs bajom, de már 5:23-nál egy bezier függvény jött be neki (amit nem tudom hogy) és utána a v betűt megnyomta és vektor azt már értem,tehât mégegyszer röviden 5:22-nél konstans megvan,5:23-nál bezier meg nem tudom hogyan jött be erre várnám a válaszokat
2018. aug. 4. 09:49
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben erre rájöttem , de volna még egy kérdésem, hogy a videóban 2:37-nél amikor elindította a játékot neki hogyan lett átlátszó de a körvonala látszódik, mert mikor én elindítom a játékot betudom állítani hogy átlátszó legyen a plane (ez egy tárgy) de azt már nem hogy a körvonala látszódjon
2018. aug. 4. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!