Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi történik akkor ha egy...

Mi történik akkor ha egy játéknak a priorítását alacsonyra vagy normál felettire rakom? (lent)

Figyelt kérdés

Egy,több játékban akarok elérni legalább +5,+10 fps-t,és hallottam hogy ez ehhez kapcsolódik,vagy nem tudom,nem nagyon értek ehez...


Gépem:

Win10

64 bit


AMD Ryzen 2200G

8GB 3000MHz DDR4

1000GB SATA 7200RPM

Gigabyte B350M D3V

Nvidia Geforce GTX 1050 2GB GDDR5

Kolink Aviator M RGB


2018. aug. 10. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha egy alacsonyabb prioritású program akarja használni a processzort akkor az oprendszer nem hagyja neki(pontosabban csak akkor hagyja, ha a magasabb prioritású programoknak nincs szükségük a számítási kapacitásra). Adott esetben segíthet, de csodát ne várj tőle. Ha 1x8gb ramod van, akkor érdemes venned hozzá még egy modult, ha cpu limited van azzal segítenél a legtöbbet.
2018. aug. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szóval ha alacsonyra rakom a priorítást akkor jobban fut?
2018. aug. 10. 11:56
 3/7 anonim ***** válasza:
SegítHET, és itt a HET-en van a hangsúly. Ha a CPU a szűk keresztmetszet, és több processzoridőt kap a folyamat, akkor javulhat az FPS-ed, de a játékok már évek óta nem a CPU-t terhelik igazán, hanem a grafikus chipet.
2018. aug. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem,köszi a válaszokat ! <3
2018. aug. 10. 12:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem pont a prioritás oldotta meg a gondom.

Stream közben laggolt a GTA 5, ekkor az OBS és a GTA prioritását is normál felettire állítottam, és megszűnt a lag.

2018. aug. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na most akkor mivan? Az első kommentelő szerint ha alacsonyra rakom a priorítást akkor megszűnHET a lagg, te meg azt mondod ha normál felettire rakod akkor meg úgyis jó, hogy van ez?
2018. aug. 10. 13:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyobb prioritás = több processzoridő = lagg megszűnése (esetleg).

Kisebb prioritás = kevesebb processzoridő = laggolás.

2018. aug. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!