Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nektek mi a véleményetek az...

Nektek mi a véleményetek az új Ubuntu 18. 04-ről? Nekem marhára tetszik, kb a 8. 04 volt amit kipróbáltam utoljára, akkor gyorsan vissza is tettem a windowst, de ez nagyon bejövős.

Figyelt kérdés

azóta megismerkedtem az OS x-el is, amit öröm használni, gördülékeny, MŰKÖDIK, viszont minden szarért fizetni kell... Ez pedig eléggé kezdi megközelíteni azt a gördülékeny, letisztult és átgondolt design-t. Meglátjuk meddig bírja összeomlás nélkül az intel i5-ös fujitsu laptopomon + 4K external Display-emen. :D


Nektek mi a véleményetek róla?


2018. aug. 13. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Amióta áttértek Gnome 2-ről Unity-re, majd Gnome 3-ra, utálom. Maradok a Linux Mint Debian Edition 3-nál.
2018. aug. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Linux Mint.

A színfalak mögött az aktuális Ubuntu dohog (ami mögött meg az aktuális Debian), szóval technikailag ugyanazt nyújtja, viszont értelmes felhasználói felülete van. Ez a Unitys tévút nekem nagyon nem jött be, próbáltam megszokni, gondolván, hogy csak elsőre furcsa, de nem. Ez tényleg hányadék. Esztétikailag is, és felhasználóbarátság szempontjából is. Átgondolatlan és következetlen, hogy mit hová rejtettek el, és visszajött az az időszak, amikor az alapbeállításokon kívül kizárólag config-fájlokban turkálva lehetett bármit beállítani. No, személy szerint nincs bajom a config-fájlok manipulálásával, de amit Mint-en, vagy egy régi Ubuntun öt kattintásból beállítottam, az itt négyszer akkora macera.

Szeretem a Linuxot, a munkahelyi gépemen az van, az otthonin meg dual bootban szintén, de a "sima" Ubuntu nálam felejtős. Akkor már vagy SuSE, vagy Mint.

2018. aug. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!