Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kész gifek fölè hogyan tudok...

Kész gifek fölè hogyan tudok szöveget szerkeszteni photoscape-el?

Figyelt kérdés

Tehat letöltök a netről egy kèsz gif amin màr nem kell vàltoztatni de fölè (nem a gifre) egy màs szìnű hàttèrre szöveget akarok ìrni. Ezt hogyan tudnám megcsinalni?

A kèpszerkesztèsnèl behùztam a gifet csinàltam hozzá peremet irtam bele majd elmemtettem gif formàtumban mègsem mozgott.



2018. aug. 16. 11:01
 1/3 tabaki ***** válasza:

„egy kèsz gif amin màr nem kell vàltoztatni”


Nem hát, azon a csekélységen kívül, hogy a hosszúságától függően néhányszor vagy néhány százszor be kéne keretezni az összes képkockáját, és ugyanannyi feliratot illeszteni melléjük.

A PhotoScape egy nagyon praktikus kis program a képekkel kapcsolatos olyasféle háztáji teendőkre, amelyek még nem igényelnek valódi képszerkesztőt. Ezekben nagyon ügyes, ettől függetlenül nem értem, miért gondoljátok sokan, hogy az égegyadta világon mindent meg vele csinálni. A program kétségtelenül tartalmaz egy mozgó GIF készítésére alkalmas részt, de az valójában igen keveset tud: Képeket dobálhatsz bele, és néhány egyszerű beállítási lehetőség után GIF-animációba mentheted. Ez nemigen alkalmas kifinomultabb műveletekre -- mellesleg a kérdésed tanúsága szerint még csak nem is ezzel kísérleteztél, mindössze a Szerkesztő részben nyúltál bele az első fázisképbe, aztán azt állóképbe mentetted.

Nem tudjuk, hogy milyen szerkezetű a kérdéses GIF, de kevésbé együgyű módszerrel valószínűleg Gimpben is megoldható a feladat, csakhogy az már némi képszerkesztési ismereteket feltételez. Erénye viszont, hogy kumulatív mentésre alkalmas fázisképek esetén elég lehet az alapnak tekintett utolsó képkocka megszerkesztése. Ez, ügyesen alkalmazva, a fájlméretet is alaposan lecsökkentheti.

Kereshetsz kifejezetten GIF-animációk készítésére való programokat -- ez tűnik a legígéretesebb megoldásnak, bár ezekről én nem tudok semmit, de valamelyik majdcsak ért ilyesmihez is:

[link]

Végül megteheted, hogy egy GIF-kezelésre alkalmas videószerkesztőben (ismereteim szerint a VSDC megfelel, de ezt ne vedd készpénznek) videóként megszerkeszted, és ismét GIF-be mented. Ehhez meg természetesen a videószerkesztéshez kell értened valamelyest, meg általában a fájl hossza szempontjából sem a leggazdaságosabb megoldás.

2018. aug. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tabaki ***** válasza:

Privátban leleveleztük, hogy voltaképpen GIF formátumú animációkat szeretnél egy bizonyos oldalon látható videókhoz hasonló, felirattal ellátott kék alapra helyezni, Gimpben. Ennek egy lehetséges módja a következő:


1. Behozod a GIF-fájlodat. Mint a Rétegek ablakban látható, az animáció minden képkockája külön rétegen jelenik meg. A kép indexelt módú, így csak a palettájában meghatározott színeket használhatod, ami a szerkesztés szempontjából nem előnyös, ezért javaslom a Kép → Mód → RGB beállítást, amely lehetővé teszi a valós színek használatát. A végső GIF-exportáláskor ez az oda-visszaalakítás jelentéktelen minőségromlással jár, minden más szempontból megéri. Ez az általam használt GIF:

[link]

2. A példaként bemutatott GIFem 400×250 pixel méretű. Tételezzük fel, hogy erre akarsz egy 420×420 pixeles körítést, tehát alul-felül egy nagyobb felületet szeretnél, ahol a feliratokat elhelyezheted, és kétoldalt is hagysz egy vékony keretet. Kattints a Kép → Rajzvászon mérete... menüpontra. A megjelenő ablakban beállítod a méretet, az X és Y eltolásokkal pedig a kép helyét az alapon. Az utóbbival megtakarítod a képkockák bonyodalmas áthelyezését:

[link]

3. A megnövekedett rajzlapon a rétegek méretét változatlanul hagytuk, ez így is marad legalsó kivételével (háttér). Erre kell rászerkesztened a keretet, amely majd a kisebb rétegek alól kilóg. A Rétegek ablakban állj a háttér rétegére, és a Shiftet lenyomva kattints a bal oldalán lévő szem-ikonra. Ez kikapcsolja a többi réteg láthatóságát:

[link]

4. Válaszd a Réteg menü Réteg kép méretűvé alakítása pontját. Ez ezt az egy réteget teljes méretűvé változtatja, így nincs akadálya, hogy a kép környezetét kitöltsd kék színnel, illetve a szokott módon odaszerkeszd a szöveget és az esetleges dekorációkat:

[link]

5. A szöveg mindenképpen új rétegen jön létre -- mint áthatod, én az egyéb grafikát is külön raktam rá -- de az alapnak egy rétegűnek kell lennie, ezért a Kép menüben nyomd meg a Látható rétegek összefésülése... menüpontot, és a megjelenő ablakot okézd le. Ez egy réteget csinál belőlük:

[link]

6. Kapcsold vissza a többi réteg láthatóságát is, ismét Shiftet nyomva és a háttérréteg szemére kattintva. A kép elkészült. A biztonság kedvéért mentsd el XCF formátumban is, azután jöhet a GIF-export: Fájl → Exportálás másként... Az új fájlnév .gif kiterjesztése hatására megnyílik a „Kép exportálása másként GIF” feliratú ablak, amelyben két igazán lényeges dolgot kell beállítanod. Egyrészt legyen beikszelve az Animációként jelölőnégyzet, másrészt a „Képkockák eldobása, ahol nincs megadva:” opcióban a Kumulatív rétegek (egyesítés) legyen megadva. Az utóbbi biztosítja, hogy a vetítőprogram ne törölje a fázisokat (köztük a hátteret!) képváltáskor, hanem mindig egymásra rajzolja őket. Így csak a kis rétegek rajzolják át egymást, a túlnyúló alap változatlan marad.

[link]


A végeredmény:

[link]

2018. aug. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen végre sikerrel jártam:D
2018. aug. 18. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!