Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » "A (z) amdkmdap képernyőillesz...

"A (z) amdkmdap képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt. " Van valakinek ötlete, hogy ez mitől lehet? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Először is:

CPU---> Intel Pentium G4400

VGA---> XFX Radeon RX560 4GB (RX560P4SFG5), nem D-s verzió, a legújabb, "Optional" jelölésű 18.8.1. verziószámú AMD driver-el.

RAM---> Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FB/8), ez az egy modul van SingleChannel-ben értelemszerűen.

Alaplap---> MSI B150M Bazooka Plus

Tárolók---> SSD: Kingston SSDNow UV400 120GB, HDD: WD10EZEX 1TB Western Digital, ezek mellett még van egy optikai meghajtó

Tápegység: Chieftec Force 500W (CPS-500S)

Op. rendszer---> Windows 10 64bit Professional, jogtiszta, MS oldaláról letöltött és külön kulccsal beaktivált. Tudom, kissé érdekes a VGA-CPU párosítás, de ettől most tekintsünk el, az RX560 sem egy nagy eresztés, jól megvan a G4400-al (meghát, ideiglenesnek terveztem a G4400-at) :D

Semmi különösebb változtatást nem hajtottam végre a gépen, a szokásos programjaimat felraktam anno telepítésnél, játékok közül a LoL van fent, illetve a BF3 (ncore-ról) volt fent. A kártya 0dB zero hűtését felülírtam az MSI Afterburner ventiszabályzójával, egyéni egyenes (vagyis "curve") alkalmazásával a melegre való, illetve az állandó 50 fokos alaphőmérsékletre való tekintettel. Legfrissebb Windows build van fent, naprakész a rendszerem.

A problémám az volna, hogy alvóból ébresztettem a gépet, és Enter-t nyomtam 2x (szokásos). Előjött a bejelentkezés gomb, de arra már billentyűzettel nem tudtam rányomni. Megpróbáltam egérrel, az sem reagált. Nem sokkal ezután elsötétült a kép és a "forced" kikapcs segített csak. Hasonló problémám volt már, de azt nem részletezném, mivel annak más esemény a kiváltója, meg hát kérdeztem itt azt is, eredménytelenül. Újraindításnál az eseménynaplót visszanézve ezt a címben is leírt rövid eseményleírást találtam, de 12 példányban. Próbált helyreállni, látható, de nem tudott és csak ismétlődött volna, ha nem erőltetem a kikapcsolást. 4101 az EventID, utána is néztem, elvileg lehet köze a hőmérséklethez, de esetemben, és egy random ember esetében, akinek Nvidia kártyával volt ilyen problémája, a melegedés nem ok (szokásos szobahőmérséklet ugye, mivel hogy épp kapcsoltam be a gépet).

Amit nem csináltam még az a driver újratelepítése, de erre kis esélyt látok mostanában, ugyanis teljes rendszer újratelepítésen gondolkodom. Ha már ennyire itt tartok, időszerű lesz a gép kipucolása is, ezt is el fogom végezni. Első alkalom volt, hogy előfordult ilyen nálam, de ha netán legközelebb is előfordulna ilyen, akkor szeretnék felkészültebb lenni, ezért kérek most segítséget. Aki találkozott már ilyennel, netán meg is oldotta, vagy csak ismeri a megoldást, annak válaszát szívesen fogadom és előre is köszönöm szépen :)

Ohh: [link] - nem hinném, hogy sokkal többet mond annál, amit leírtam, de aki netán ennek hiányát kifogásolná a leírásomban, annak ezt itt hagynám.



2018. aug. 17. 14:47
 1/3 Takysoft ***** válasza:

Először is hadd emeljem ki, hogy egész jó kis budget géped van. Látszik, hogy ugyan nem szántál sokat a dologra, ügyeltél a fontos részletekre (Bronze kategóriás táp, SSD-ről futó rendszer).


A proci - videokártya párosítás egyáltalán nem érdekes, teljesen jól passzolnak ezek egymás mellé.


A géped és a hiba leírása elsőosztályú. Ha mindenki ilyen kérdseket írni, sokkal egyszerűbb lenne itt minden :)


Sajnos a hiba okát nem tudom. A Táp biztos nem kicsi ehhez a géphez. Driver újratelepítés megér egy misét, persze.


Amit ellenben javasolnék, hogy ellenőrizd a háttértárakat.

Van egy tool, HD Tune a neve. (nem, nem a HDD Sentinel, az egy vacak...)

Ott a Health fülön látod a SMART adatokat.

Ha minden zöld színű, akkor jó vagy. Ha narancs/netán piros, akkor ez lehet összefüggésben a gondoddal.


Akár felületellenőrzést is lehet csinálni a tool-lal, de jellemzően a Health lapra rápillantva simán látni, milyen állapotban van a drive.


Ha minden zöld, akkor jó vagy :)

(ez nem ad ilyen semmitmondó %-ot, mint a hdd sentinel)


Sajnos ez azt is jelenti, hogy más sejtésem nincs, mitől van a gond.

2018. aug. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igyekeztem minden részletre kitérni.

A Kingston SSD-hez szánt programja megfelelő? Mert nekem az is lent volt nem is olyan rég, a legutolsó újratelepítés után. Írtam már vele vagy 4TB-nyi adatot több, mint egy év alatt, de nem volt probléma sem az SSD-hez járó program szerint sem, sem a HD Sentinel szerint sem az SSD-mmel. Persze az említett HD Tune programmal is ránézek majd amint gép elé férek ismét. Amúgy a tárolók folyamat karban vannak tartva, a rendszer SSD-nek érzékeli az SSD-t, tehát megy is az ütemezett optimalizálás és a töredezettségmentesítés a HDD-n.

Egy sfc /scannow parancsot is lefuttattam, nem jelzett problémát.

Egy benchmark is lefutott nem is olyan rég, amivel csak azt ellenőrzöm, hogy hozza-e a gépem azt a teljesítményt, amit kell. Itt sem találtam semmiféle problémát, holott az egér nem egyszer durván szaggat, ha beindul a Defender. De mielőtt még elkalandoznék, inkább jobb, ha a kérdésemnél maradok :D

Majd jelentkezem a HD Tune eredményeivel, hátha az mond valami újat, meg persze azért bogarászom a netet, hátha találok magam is megoldást.

2018. aug. 17. 18:18
 3/3 A kérdező kommentje:
A HD Tune nem lát semmit az SSD-vel kapcsolatban. A hőmérsékletet sem jelzi ki, csak ha rányomok a hőmérő ikonra. A S.M.A.R.T. adatokat pont nem tudja kiolvasni valamiért. HDD-nél mindent lát, annál minden stimmel is.
2018. aug. 17. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!