Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Gameléshez keresek pár programot?

Gameléshez keresek pár programot?

Figyelt kérdés
Most kezdtem neki gamelni és úgy érzem, hogy pár programra szükségem lehet. 2 fajta program után érdeklődnék. Az egyik egy ingame fps mutató program a másik egy cpu hőmérséklet progi, ami nem muszáj ingame legyen. És örülnék, ha megosztanátok a tapasztalataitokat, hogy a gpu és a cpu hőmérsékletére mennyire kell odafigyelni? pl mennyi a rizikó határ? procim az i5 8400 vga gtx 1060 3gb. Esetleg ha még tudnátok hasznos programokat ajánlani kis ismertetővel azt megköszönném!

2018. aug. 17. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen módon szerzed be a játékokat? Mert a Steam, Ubisoft és így feltételezem hogy az Origin rendszerén belül is van képernyőn overlayként megjelenő FPS számláló (tényleg ennyire számít ez, jobban áll a kuki ha 60 helyett 200-at ír?).
2018. aug. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

felesleges

amúgy MSI Afterburner + Rivatuner

de felesleges

mondtam már felesleges ?

2018. aug. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

MSI Afterburner, de felesleges folyamatosan bekapcsolva hagyni. Ez csak akkor hasznos, ha diagnosztika kell valamiért.


Egy tipp viszont. Ha játékmenetről akarsz videót rögzíteni, ne használd a ShadowPlay-t (meg úgy egyáltalán az Experience-t se), mivel az AB egyrészt ezt is tudja, másrészt pedig megoldható vele, hogy a processzorba épített IGP-t használja kódolásra, tehát nem a 1060 fog ezzel szenvedni.


Ja, és nem "gamelni", hanem játszani.

2018. aug. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Takysoft ***** válasza:

Steam mutatja az FPS-t, én azt szeretem, mert nem használ nagy betűket, és nem zavaró.


Steam-től független játékokat is indíthatsz Steam-ből, hozzá lehet adni őket a listádhoz.


hőmérsékletekre odafigyelni teljesen felesleges.

AIDA64-es elindítod. Van benne stressz teszt GPU-s meg CPU-s is.

Azt futtatod egy 10-20 percig, és ha ott jók a hőmérsékletek, akkor nem lesz gond a játékokkal se.

2018. aug. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Steam mentes út az fps méréshez:

Fraps

2018. aug. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!