Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a megoldás? Excelben 2...

Xzozox kérdése:

Mi a megoldás? Excelben 2 oszlopos táblázatban a második oszlopban keresném a maximális értéket (ez az oszlop számokat tartalmaz), de az első oszlop aktuális sorát kellene kiíratni egy cellába (ez az oszlop szavakat tartalmaz).

Figyelt kérdés
Ha az első oszlop a kontinens területe, a második oszlop a kontinens neve, az "FKERES" függvény működik, de fordítva nem találtam megoldást. Kösz a segítséget!

2018. aug. 26. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Az fkeres a kijelölt tartomány első oszlopában keres. Meg kell cserélned a két oszlopot
2018. aug. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom, de pont az lenne a lényeg, hogy a második oszlopban keressen és az első oszlopból adja az eredményt. Általánosságban is kéne megoldás: tetszőleges oszlopban keres és tetszőleges oszlop adott sorát adja vissza eredményül. Köszi a választ, de így már készen van, ezzel még nem vagyok beljebb!
2018. aug. 26. 13:45
 3/4 Kőváry Orsolya ***** válasza:
INDEX függvénybe ágyazott HOL.VAN (MATCH) függvény a megoldás
2018. aug. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg a második segített!
2018. aug. 28. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!