Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 kékhalál még...

Windows 10 kékhalál még újratelepítés közben is, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

VIDEO TDR FAILURE

atikmpag.sys

Ezt a bsod-t dobálja ki állandóan indításnál miután betölt a windows és hát így el se indul, megpróbáltam boot pendriveról újratelepíteni, végig ment a telepítés, leformáztam a winyót stb, és amikor jött a beállítgatós rész, ugyan csak felugrott ez a kékhalál.

Valami a videókártyával lehet? Már 5 éves a kicsike, de vigyázok rá, nem dobálom, nincs oka, hogy meghaljon.

Laptop adatai:

Samsung np355v5c

Windows 10 home 64bit

Amd a10 4600m

Amd hd7670m 2gb +hd7660g

8GB 1600mhz ram

1TB 5400rpm



2018. aug. 30. 13:47
 1/7 A kérdező kommentje:
A neten erre a bsodra mind ilyen videokártya driver problémákat irnak, de ha el se tudom indítani a gépet a windowsos környezetig, akkor hát a problémát se tudom elhárítani, meg akkor windows telepítés közbe se kéne jelentkezzen.
2018. aug. 30. 13:51
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


A 3. pont lehet, hogy megoldja a dolgot.


5 év nem egy nagy kor, de nem csak a dobálástól hal meg a hardver. Inkább a nagymértékű hőingadozástól, elégtelen hűtéstől, porosodástól, stb...

2018. aug. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az lehet, mert azért az utóbbi időben sokszor vettem észre hogy eléggé felmelegedett a gép, műanyag burkolat szinte égette el a kezemet.

A fenti műveletet nemértem, mert én leformáztam a hddt és azok a fájlok valszeg ott sincsenek, vagy az újratelepítésési kisérletek alatt cserélődhettek.

2018. aug. 30. 14:46
 4/7 A kérdező kommentje:
De most már be se tudom hozni az UEFI-t hogy pendriverol bootoljak, max a bios jon be, de ott annyira nem ismerem magam ki, csak meg regebb az usb secure bootot engedélyeztem :/
2018. aug. 30. 14:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Secure boot disabled legyen, ne szopasd magad!

Biosban kell legyen beállítás a diszkrét gpu kikapcsolására, lehet ezzel a kettővel betölt a rendszer.

2018. aug. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jah secure boot disablen ugy akartam irni, a masikra mindjart ranezek
2018. aug. 30. 17:52
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem talatam semmi hasonlót a biosba.

Igazábol már nincs mi betöltsön mert leformáztam a vinyót, de ha usb-ről bootolok és probalok telepíteni akkor egy idő után kikapcsol a gép, lehet a melegedéstől is, pedig laptophűtő megy, de attoltartok az sokat nem segít.

Szétszedni meg nagyon macerásnak tűnik ezt a gépet, hogy kipucoljam :/

2018. aug. 30. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!