Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudtok mondani olyan programok...

Tudtok mondani olyan programokat amik segítenek titkosítani mappákat, fájlokat?

Figyelt kérdés
úgy titkosítja hogy nem lehet rá keresni se mappában se start menün, mappát lehet látni de mikor megnyitott akkor kéri a jelszavat és a benne lévő fájlokat nem lehet sehol megnyitni csak ha megnyitott a mappát

2018. aug. 31. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Fogod, betömöríted 7-zip-el vagy WinRAR-al a védett fájljaidat egy jelszóvédett archívumba, bepipálod a fájlnevek titkosítását, a tömörítés módját "tárol"ra állítod.

Én így csinálnám, de biztos vannak erre szakosodott programok.

2018. aug. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jó #1 megoldása is.

Másik megoldás:

VeraCrypt-tel készítesz fájlkonténert és abba másolod a mappákat amelyeket titkosítani szeretnél.


Ha csak Windows alól titkosítod akkor igen rosszul járhatsz, ha más gépen kellene megnyitni, vagy újratelepíted és a kulcs nem került lementésre...

Bár ez ügyben nem tudom mi a helyzet Win10 esetén.

A "Windows alól titkosítod" úgy értettem, hogy jobb klikkel és ott kiválasztod ezt az opciót.

BitLocker-t nem ismerem, hogy az miként csinálja.

2018. aug. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm !
2018. aug. 31. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!