Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan készítsek youtubra...

Hogyan készítsek youtubra megosztott képernyős videót egyszerűen?

Figyelt kérdés

Egyszerű "mezei parasztlány " vagyok. Nem akarok népszerű vagy híres lenni , nem az a szándékom. (Na jó valahol mégiscsak)

A téma a Föld megmentése és globális felmelegedés lenne. Szeretnék en magam a videón szerepelni , ezzel együtt képeket és videókat mellette bemutatni, néhány helyen akár felirattal is. Több videó lenne , nem egy hosszú de 10 percesek mindenképpen ahogy az időm engedi. Ehhez viszont semmiféle tudásom nincsen. Külföldön élek. Terveimben szerepel többek között több nyelven feliratozott videót közzétenni. Tud valaki nekem ebben segíteni? Akinek ideje és elég elszántsága lenne nekem ebben segíteni azt nagyon megköszönném. Körülbelül fél éve figyeltem fel az egyre romló Föld állapotára és azóta minden nap nyomaszt ez a téma. Sokan el sem tudjak képzelni mekkora bajban vagyunk és ha már csak páran változtatnánk apró dolgokon akar a videóm alapján, meghosszabbítanánk pár nappal Földünk erőforrásait



2018. szept. 2. 07:28
 1/7 tabaki ***** válasza:
57%

"egyszerűen"


Ha egy kis tanulást nem ér meg az egész, akkor nem is lehet olyan vészes a helyzet...

2018. szept. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen. Egyszerűen. Ami nekem tanulás az másnak lehet egyszerű. Persze bele lehet ebbe menni.

Mint írtam ez fontos, neked is és mindenki másnak is. Hiányzik a jóindulat. Nyers leszek. Külföldön élek, rokonok, család nélkül, teljes munkaidőben dolgozok, 7 napból hetet, és mindezt egy másfél éves kisfiú mellett. Tehát nézőpont kérdése hogyan is érthettem az hogy egyszerűen.... neked lehet egyszerű viszont nekem nem az, mert megérteni amihez semmi közöm nem volt még és kivitelezni az egy dolog, de mellette még családom is van és kevés időm. Így akarjon jóindulattal fordulni bárki is segítségért. Inkább ne is írtál volna... mert minek is írtál? Hagyjuk is. Csak az időmet pazarlom veled úgy látom, mert gondolom nem azért írtál hozzászólást mert a segítséged akartad felajánlani. Attól függetlenül legyen szép napod

2018. szept. 2. 12:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért irok, mert nagyon szép és aktuális témájú célt tűztél ki magad elé.

De amit kérsz, azt "egyszerűen" nem lehet elkészíteni, csak türelemmel, nem kis időráforditással, kitartóan, gyakorolgatva. Minimum egy közepes laptop vagy asztali gép és egy közepes tudásu videoszerkesztő program kell hozzá (mert a kép a képben, video a videoban, kép a videoban, videoban képek változatokra lesz szükséged, eltérő méretekben, akár fele-fele arányban is.) Ha most leirnám neked, egy egész litánia lenne belőle. De ha priviben irsz egy email cimet, benne részletezed számitógépes környezetedet, megirom neked a lényeget, még videot is küldhetek az egyes lépésekről. Igy feltéve a kérdést, azaz alapinfók nélkül csak általános irányelv adható.

2018. szept. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tabaki ***** válasza:

Nagyon örülök, hogy más is válaszolt. Tegnap én is írtam egy újabb hozzászólást, de úgy éreztem, hogy ezt is bántásnak fognád fel, ezért óvakodtam a beküldésétől. #3 válasza után már talán van értelme. Az kétségtelen, hogy az enyém jóval sarkosabbra sikeredett, de a mondandója nagyjából ugyanaz. Változtatás nélkül, az eredeti otromba formájában közlöm, tisztább ügy, mint a kolléga tapintatát majmolva utólag átszabni:


Hm, már többször megfigyeltem, hogy a hálózaton keresztül nem feltétlenül sikerül közvetítenem a jóindulatomat mások számára, de szó sincs arról, hogy hiányozna.

Ami másnak egyszerű, az attól az, hogy valaha megtanulta egy videószerkesztő kezelésének alapjait, és ezekre építve megismerte vagy kidolgozta a kérdéses feladat megoldását is. Ez a program ismeretében általában valóban nem bonyolult, hiszen a szoftver összetettsége éppen a megoldás egyszerűsítését szolgálja. Az egyszerűség viszont a kontextusából kiragadva érthetetlen, emiatt a feltételezett segítőkész válaszolóra a levegőben lógó részletekhez kapcsolódó további, egymást támogató ismeretek indázó magyarázatát rója, ami nemcsak az ő életét keseríti meg, de neked is nehezebb lesz megérteni, mint hogyha egy előzetesen megszerzett stabil általános tudáshoz képest csak a témába vágó újdonságokat kell alkalmaznod. Ahogy a matematikában, itt sincs királyi út, és én minden rosszindulat nélkül javasoltam, hogy elsősorban tanulással alapozz. Ha valamelyik videószerkesztőben jártasságot szerzel, a kívánt többletet már hétköznapi rákereséssel is megszerezheted:

[link]

[link]

Tisztában vagyok vele, hogy a globális felmelegedés az egyéb kataklizmákkal, például az esőerdők kiirtásával, a napi száz faj kipusztulásával, Európa iszlamizációjával, a kontinensnyi mérgező szemétszigettel egyenrangú, illetve azokkal sok szempontból összefüggő probléma, így csakis üdvözölni tudom a veszély nagyságára figyelmeztető szándékodat -- de a legszebb cél sem menti fel az embert a hozzá vezető út alól. Elnézést a te törekvéseidhez mérten illetlenül alantas hasonlatért, de ezeken az oldalakon már többször föltették a kérdést, hogy hogyan kell hackerkedni. Kellemes dolog ugyanis elábrándozni azon, hogy milyen jó is lenne, ha egy rövid varázsigével azt csináltatnám a géppel/programmal/hálózattal, amit csak akarok -- aki pedig már tudja, hogy kell, miért is ne árulhatná el, nem igaz? Így hekkelni is tudnék, meg a sok érdektelen magoláson is átléphetnék... A naiv kérdezőnek az az egy dolog nem áll össze a fejében, hogy ahhoz a két sorhoz szükség van a megelőző tizenöt év tudására, attól olyan egyszerű, hatékony és biztonságos. A te kérdésed csak távolról ugyan, de hasonlít ehhez a megközelítéshez -- viszont két dologban örvendetesen különbözik is. Az egyik az értelmes cél, a másik pedig az, hogy egy videószerkesztő kezelésének elsajátítása korántsem igényel ennyi időt. Válassz ki egy szimpatikus programot (itt is ajánlottunk már bőven, ingyeneseket és fizetősöket is), és biztos, hogy a YouTube-on rengeteg oktatóvideót találsz hozzá. Ha ezek után még szükséged lesz segítségre, a program nevével és az elképzelésed pontosabb leírásával kirakott kérdésre könnyebben kapsz hasznos választ.

2018. szept. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kereső kifejezés, amit be szeretnél írni a gugliba, a "green screen"

[link]

2018. szept. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tabaki ***** válasza:

#5:

Ez is egy hasznos lehetőség, de korántsem bizonyos szándék. Ezért is lenne érdemes a távolabbi nemes céloktól függetlenül magukkal a tervbe vett videókkal, a látvánnyal foglalkozni.

2018. szept. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat már kaptam segítséget :-)
2018. szept. 4. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!