Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Használ valamit a Clean...

Használ valamit a Clean Master app vagy csak placebo?

Figyelt kérdés
Mindenki mást mondd, ezért kérem,csak az válaszoljon,aki ért is hozzá!

2018. szept. 2. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Használ, de csak ha nincs beépített megfelelője.
2018. szept. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem van egy Telefonkezelő app a Huawei P Smartomon. Ezek szerint a CleanMaster felesleges,mert ugyanazt tudja a kettő ?
2018. szept. 2. 23:43
 3/9 anonim ***** válasza:
A beépített Telefonkezelő appod tökéletes lesz, bármi más hasonló célra tervezett programot meg törölj le.
2018. szept. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Alex Fly ***** válasza:
100%

Kissé összetettebb a válasz.

A Clean Master annyiban nem placebo, hogy amit ígér, azt valóban végrehajtja. Az viszont már egy másik kérdés, hogy a legtöbb esetben több kárt csinál, mint hasznot. Vannak ismerőseim, akik állandóan "memóriát szabadítanak fel" vele... Minek? Akkor gazdálkodik jól a rendszer a RAMmal, ha használja és nem csak feleslegesen ott áll üresen... Aztán ha kellene onnan valami, akkor máris lehet rá várni.

Vagy kilövöldözik a futó folyamatokat. Aztán ha valamire szükség lenne, akkor meg kell várni, míg újraindul. Vagy ha védett tasknak adja ki a killt, akkor az azonnal restartol, ami megint csak időbe és erőforrásba kerül...

Meg ilyenek. Egy mai készülék esetén általában nem annyira szűkösek az erőforrások, hogy ilyen trükkökre lenne szükség, illetve az erőforrások menedzselését célszerű inkább a rendszerre bízni; az jobban tudja, mire van szüksége.

2018. szept. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4 Hát... Azért tapasztalataim alapján a beépített(!!!!) tisztító programok nem zárnak be fontos appokat, max azokat amiket te töltöttél le (tehát nem rendszerappok). Nem rendszerappoknak pedig nem kell feleslegesen a memóriát foglalniuk, ha csak neked nincs arra szükséged, hogy a háttérben fusson ha kell ha nem és a lehető leggyorsabban elérhető legyen. Márpedig a nagy többség által használt appok nem ilyenek, sőt, kis méretük miatt "hidegen", azaz ha nincsenek a memóriában akkor is kellően gyorsan indulnak. Mellesleg, nekem lehetőségem van kiválasztani mit zárjon be.

Abban igazat adok, hogy egy mai készüléknek nem szükös az erőforrása. A Xiaomi nagyon ráfeküdt a közép-felsőkategóriára, nem ritka a 4GB RAM is már 50 000Ft tájékán (Mi A1 pl.). Viszont sok más gyártó a mai napig borzasztóan lövi be az árakat a középkategóriában (nagyjából az összes kis túlzással). Na azoknál már lehet probléma. Én egy S3 Neo-ról váltottam (1.5GB RAM) mert amúgy a chip is harmatgyenge volt, de RAM-ból is állandóan foglalt volt legalább a 3/4 része. Nem minthogyha az S9-en jobbak lennének az arányok, jelenleg is kerek 1GB elérhető memóriám van a 4-ből. Sajnos itt az android a ludas. A 4.4.2 óta azért sokminden változott, de ahogy elnézem ez a RAM-éhség nem. RAM-menedzsment terén ezért is utálom az androidot, bár hiába ez a nagy RAM-éhség. A jelenlegi telómon nem fordult még elő olyan, hogy menet közben ha visszaléptem a böngészőbe, akkor annak újra kellett volna töltődnie. Megtartotta a memóriában. Olyan 10+appnál lehet ilyen (kíváncsiságból annyi appot nyitottam meg amennyit lehetett).

2018. szept. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Úgy felejtsd el az ilyen dolgokat, ahogy vannak. Ha jót akarsz tenni a telefonnal, frissíted a rendszert, vagy visszaállítod alaphelyzetbe a mostanit, lementesz, kukázol róla mindent, és csak olyan dolgokat telepítesz fel, amiket használsz is. Plusz a gyáriak közül letiltasz, törölsz mindent, ami felesleges.
2018. szept. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Azt emeltétek ki többen is,hogy alkalmazásokat zár be. Viszont engem jobban érdekel a felesleges fájlok törlése funkció. Bár amióta rájöttem,a telefonom is tud ilyet,azóta tárgytalan.

Azt még meg tudja valaki mondani,miért csinálja a CM,hogy kb 900mb-nyi felelsleges fájlt jelez ki,és törlés után kiírja,hogy 900mb felesleges fáj lett törölve, aztán a tárhelyen kb 30-40mb-val lett csak több... ? :"D

2018. szept. 3. 17:54
 8/9 Alex Fly ***** válasza:

Tudod kérdező, azt ír ki, amit akar. Még ha köze sincs a valósághoz, a kijelzőre lehet íratni. De az is meglehet, hogy pl. a cache-ben levő fájlokat törli, ami nem mindig jelenik meg az userspace-ben. De franc tudja...

Felesleges állományok törlésére én inkább a jól bevált és bizonyított SD Maid appot tudom csak jó szívvel ajánlani...

2018. szept. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Sok éves használat után most szedtem le,mert rájöttem hogy teljesen felesleges,és felelős az akku gyors lemerülésért és az egész rendszert lelassította!Azóta tök szépen mén a telefon mióta nincs CM!
2020. febr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!