Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hangprogramot számítógép...

Hangprogramot számítógép hangkártyához (PC) tudnátok mondani, amivel bluetooth-on keresztül is tudom állítani a hangzást?

Figyelt kérdés

Jack dugón keresztül a gyári telepített programmal a MaxxAudioPro-val szépen beállítható sok minden, klassz hangja lesz a zenéknek, filmeknek. De bluetooth-on keresztül már nem engedi állítani. Így az új bluetooth hangrendszert és a bluetooth fejhallgatót alap beállításokkal lehet csak használni, ami eléggé gyenge hangot produkál. (tompa, halk, nincs megfelelő magas, sem basszus)

A telepített AIMP, VLC, Winamp zenelejátszók equalizer-e szinte semmit nem ér.


intel core i7-7500u cpu 2.70Ghz 2.90Ghz

16 GB

64 bit Win

Realtek Audio- Intel megjelenítő hang Internal High Definition Audio Bus



2018. szept. 7. 01:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha az audiofolyamot bluetoothon küldöd át, akkor a hangkártya eleve kiesik a képből, ugyais a fogadó eszköz csak egy adatsávot kap, azt magának dolgozza fel. Ha a buetoothos eszközön nem lehet állítani az eq-t akkor az csak így használható.
2018. szept. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
EqualizerAPO, amihez jó felület a Peace (for EqualizerAPO), talán még telepítéskor fel is rakja magának. Telepítéskor megkérdezi, min akarod aktiválni, akkor elég csak a szükséges bluetooth kimenetet engedélyezni. Nyilván legyen csatlakoztatva, és nem tudom, hogy működik majd hosszabb távon, csak fix hangeszközön alkalmaztam eddig. Egyébként lehet, hogy simán a windowsos bluetooth hangeszközbeállításban fellelhető (nem írja, de szintén APO) effektek is megoldják a gondodat.
2018. szept. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagyis a vezérlőpultban a Hang, abban a Bluetooth eszközöd tulajdonságai, ejj!
2018. szept. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Úgy vettem ki, az első válasz a helyes. Kipróbáltam a nagy hifinken is az új bluetooth fejhallgatót. Teljesen külön kezeli az is. Szól a fülesben a hang, de a hifi hangfalain is. A fejhallgató hangerejét önmagán lehet csak állítani, teljesen független a hifi hangkimenetétől, azt állítva a hangfalak hangereje változik. Illetve, ha bedugok egy másik fejhallgatót a hifibe, akkor annak hangerejét, hangbeállításait kezeli a hifi. A bluetooth-os fejhallgatót ettől függetlenül lehet hallgatni. Tehát akár egyszerre lehet mindkettő fülest használni. :-)


A bluetooth-os fülesen viszont nem lehet állítani semmilyen hangképet, csak a hangerőt. Hangképét kizárólag androidon vagy iOS-on lehet szabályozni feltelepített programmal / programokkal. (illetve applikációval) Érdekesség, hogy egymásra tudnak dolgozni az appok. :-) Duplán lehet pl. térhangzást állítani. Nagyon hülye hangja lesz úgy. :-D Természetesen túlzás egyszerre kettőt használni, mert torzít.


A megoldás:

Átküldtem bluetooth-on a hangot a telefonomra, amiről módosítás után bluetooth-on kiküldtem a fejhallgatóra. :-)

Ez a megoldás működik a notebookról és a Yamaha hifiről is. :-)


Tehát, ha lenne egy megfelelő program pc-re, akkor biztos lehetne állítani a bluetooth kimenő jelét, úgy mint a telefonnal. :-o (bár ez az okoskodásom nem tuti)

2018. szept. 11. 08:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Peace + EqualizerAPO szerinted mi?
2018. szept. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy ha ilyen térhangzásos izé kell, elvileg Windowsra is van Viper
2018. szept. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!