Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nullák levágására van ennél...

Nullák levágására van ennél egyszerűbb módszer Excel-ben? (szövegformátum)

Figyelt kérdés

Csak hogy értsétek az indíttatást, otthon többek között Excelt gyakorlok (néha), mert a munkahelyemen szűrés, keresés és színezés kivételével semmi másra nincs szükség, függvényekre se, én pedig szeretnék továbblépni.


Egyik nap az Excel táblában szövegformátumban rögzített számkódok segítségével kellett az online nyilvántartási felületünkön bizonyos adatokat keresgélni.

A kódok elején nullák álltak, míg az online felületünkön ezek hiányoztak, így a 0-kat kézzel vagdostuk le egyenként a Ctrl+F kereséshez.

Én pedig arra gondoltam, itthon megpróbálom őket levágni (úgy, hogy a kód továbbra is szövegformátumú legyen, az adott feladathoz erre nem lenne szükség, de ezt akartam gyakorolni/ezzel kísérletezni). ((tudom, számformátumban azonnal levágná, de nem ez volt a lényeg most. ;) ))


A kód elején mindenképp 2, de esetenként 3 db 0 van, le kell vágni.

A kód további részei nem minden esetben álltak ugyanannyi karakterből.


Tehát ilyesmi volt:

0012345 --> kívánt forma: 12345

0001234 --> kívánt forma: 1234

00012345 --> kívánt forma: 12345

00764321 --> kívánt forma: 764321


Megoldásom: "B" oszlopba már 2 db nullát levágtam.

"C" oszlopban pedig vizsgáltam, van-e még nyisszantani való, ha igen, végezze el: =HA((BAL(B2;1))="0";JOBB(B2;(HOSSZ(B2))-1);B2)


[link]


Igen, érzem, hogy bonyolult, kérlek, ne savazzatok!

Hogyan lehetne ezt másképp?

Ja, az az egyik alapvető problémám, hogy túl bonyolultan oldok meg dolgokat (ráadásul nő is vagyok, ha ez számít :D), így kérlek, finoman! :D :D


2018. szept. 7. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem legegyszerűbben úgy lehet, ha számmá konvertálod, aztán vissza szöveggé. Tehát pl.:

A1-ben van: |003265 |

A2-be beírod, hogy

=SZÖVEG(ÉRTÉK(A1), "#")

akkor ez lesz ott: |3265 |

ami szöveg formátumú lesz

2018. szept. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Továbbra is első vagyok, ha egyáltalán nem akarsz számmá konvertálni, tehát közben se, akkor az a legegyszerűbb, amit te is írtál szerintem.
2018. szept. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Csak szövegben nem bonyolult, amit csináltam?



Köszönöm a választ!

Ezek szöveget számmá, számot szöveggé konvertáló függvények?

Mondom, nagyon sügér vagyok.

Egyetemen volt pár gyakorlat meg talán valami kisebb ZH is Excel, meg gimiben rengeteg, érettségiztem is, de ez rég volt.

Melóban a BAL függvény (nem véletlenül ezek jutottak eszembe) és 2 év alatt talán 2-szer vagy 3-szor az F-Keres.

2018. szept. 7. 19:06
 4/5 anonim ***** válasza:
2018. szept. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nem feltétlen olvastam végig amit írtál, de ha szöveg formátumban tárolja, és csak számok, akkor ha átalakítod a cella formátumát "Szöveg"ről "Szám"ra, az nem segít?

Ha számokat tartalmaz csak a cellád, akkor az elejéről automatikusan levág minden nullát.

Én pont az ellenkezőjével küzdöttem sokáig, mert nekem meg kellett volna az importált adat első pár nullája is :D De az is megoldható, csak a már említett szövegformázó függvények segítségével.

2018. szept. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!