Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Aki programozó szeretne lenni...

Aki programozó szeretne lenni annak mit és milyen sorrendbe kell megtanulni?

Figyelt kérdés
Hol érdemes elkezdeni a tanulást ha az ember egy átlag felhasználó szintjén van?

2018. szept. 10. 00:29
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Hol erdemes elkezdeni?


Hat az elejen


:)

2018. szept. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezzel nem igazán vagyok kisegítve. :D
2018. szept. 10. 00:48
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Az egyszerűbb programnyelvekkel, pl. turbó-paszkál. Lehet, hogy már idejét múlt, de a programozási logikát sokkal könnyebben elsajátíthatod belőle, mint mondjuk Delphy-nél. Aztán, ha már jól megy, átnyergelhetsz olyan programnyelvekre, amik magasabb szintűek.
2018. szept. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Valamiféle program vagy hálózat megismerése nem szükséges előtte?
2018. szept. 10. 00:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol sok fele ut van, talan ami a legjobb ha elkezdesz magadtol otthon vmi sajat kis projektet lenyegeben tok mind1 milyen nyelven (erdemes olyat valasztani amirol sok anyag van neten pl c#) aztan ha meg igy is van kedved akkor egy masfel eves okj, utanna egyetem talan elte szoft a leginkabb programozadra szakosodott.


De van mas ut is illetve meg lehet tanulni magadtol is egy csomo mindent de egy eros kozepszintu angol mindenkepp jol jon

2018. szept. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Erre nem lehet egzakt, konkrét választ adni. Hogy mit kell megtanulni? Algoritmizálni. ;) Ehhez pedig rengeteg gyakorlás kell. A tudástól pedig nem szabad elzárkózni. Ami érdekel, még ha nincs is közvetlen köze a programozáshoz, annak nézz utána, ki tudja, mikor válik hasznodra. Ráadásul minden megtanult ismerettel csak bővül a látóköröd.

Alapvető számítástechnikai ismeretek mindenképp szükségesek a kezdéshez, tehát ha te mondjuk nem tudod, mi a különbség a háttértár és a RAM között, akkor nem biztos, hogy itt az ideje programoznod. (Bár igazából attól még meg lehet tanulni ezt-azt, csak nem fogod érteni, hogy a háttérben mi zajlik.)

Programozást tanulni pedig rengeteg gyakorlással lehet. Írj kisebb-nagyobb programokat, ami épp eszedbe jut! Az elején nyilván csak értelmetlen hülyeségeket fogsz írni, jó sok idő kell majd, mire az első használható, komolyabb programodig eljutsz. És rengeteg falba fogsz ütközni. Ettől viszont nem szabad megrémülni! Én 20 éve foglalkozok programozással (igaz, nem főállásban), és rengetegszer előfordult, hogy valamire azt hittem, meg tudom csinálni, de kiderült, hogy a feladat jóval nagyobb a tudásomnál. Az ilyen helyzetekben nem szabad feladni! Lesznek kudarcok. Lesz, hogy amire azt hiszed, könnyű, csak évek múlva tudod majd megoldani. De a programozás ilyen. :) Ez egy nagyon hosszú, de ha érdekel, akkor nagyon szórakoztató út.

Ami pedig a programnyelvet illeti: semmiképp ne abból indulj ki, hogy a piacon miért mennyit fizetnek. Hány olyan eltökélt nagyarcot láttam már piszkosul elbukni, akik az éppen legtrendibb nyelven kezdtek, mondván minek pazarolják másra az időt, ők ebből minél hamarabb pénzt szeretnének látni. Mindenképp egyszerű, könnyen érthető nyelvvel célszerű kezdeni, ami nem vonja el a figyelmedet magáról az algoritmizálásról. Sok ilyen nyelv van, a legismertebb a Free Pascal, de szóba jöhet akár a Python, vagy a Perl vagy BASIC is. De sokan például a C#-ra esküsznek, bár szerintem ez pont, hogy nem kezdőbarát nyelv.

2018. szept. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Először is meg kell tanulni angolul. Egy legalább közepes tudás nélkül nem fog menni.

Utána meg kell tanulni keresni a neten, mert sokat fogod használni referenciák keresésére.

Aztán választani kell valami egyszerű kezdő nyelvet (Pascal, Python) és írni pár egyszerű programot.

Később át lehet térni a C-re és a többi majd jön magától.

2018. szept. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első az angol tudás, a nélkül nem fogsz boldogulni. Utána meg kitalálod, hogy mit akarsz (natív alkalmazások, android fejlesztés, web fejlesztés) és az alapján elkezdesz C/C++-al, Java-val vagy a web csodás dolgaival foglalkozni. De mint írták előttem is, nincs erre konkrét megoldás. Én pl úgy kezdtem, hogy átrágtam magam a Tanuljuk meg a C++ programozási nyelvet 24 óra alatt c. könyvön. Az eleje nehéz, amíg kialakul benned egy általános kép a programozásról magáról. Itt mindenképp ajánlok egy két könyvet elolvasni kezdetként. De onnantól kezdve rá fogsz jönni, hogy minek kell utána nézz és magadtól rá fogsz tudni keresni. Vannak ingyenes online kurzusok is videó formában. Talán az is egy jó kezdőpont lehet (bár nem találkoztam még olyannal, aki bármit is megtanult volna csak videókkal. Inkább haladóknak lehetnek ezek jók egy-egy praktika elsajátítására).
2018. szept. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!