Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Táblázatok - hogyan tudom a...

Gabor V kérdése:

Táblázatok - hogyan tudom a kiválasztott cellák tartalmát összeolvasni, összeollózni? (Mintha copy + paste-elnék, ld. A kifejtésben)

Figyelt kérdés

Üdv, cikkszámokat készítek webáruházhoz, úgy, hogy egy táblázatba csinálok egy ágrajzot a termékkategóriákról (pl. 01 ruházat, ezen belül 01 női 02 ffi 03 gyerek, utóbbin belül 01 alsó- 02 felsőruházat stb.).


A sor elejére szeretném, ha kinyerné az egyes, számokat tartalmazó cellákból a számokat, és egymás mellé rakná őket, azaz nem egy klasszikus számításról lenne szó.

Például: a zárójelben szereplő adatok alapján a gyerek felsőruházat cikkszáma 010302 lenne.


Hogyan tudnám táblázatkezelőt (Google táblázatok, de ha valaki csak Excelben működő megoldást tud, azt is megköszönöm) erre rábírni valami képlettel?


Minden második oszlopban van csak szám (szöveg-, és nem számformátumú, hogy a 01-et ne írjaát 1-re), azaz KÓD-ELNEVEZÉS-ALKÓD-ALKATEGÓRIAELNEVEZÉS stb.; ld. a fenti példát.



2018. szept. 13. 08:27
 1/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Két lépésben szerintem (Exceles megoldás) :


1. BAL függvény segitségével elkészitet a kódot : =BAL(A2;2)&BAL(B2;2)&BAL(C2;2) ahol

- A2-ben : 01 ruházat

- B2-ben : 03 gyerek

- C2-ben : 02 felsőruházat

- Eredmény : 010302


2. Aztán a képletet addig húzod ameddig kell, majd az oszlop kijelölése után CTRL+C és egy másik oszlopban pediglen, Irányitott beilesztéssel tudod a képleteket eltüntetni.


Sok sikert. Üdv.

2018. szept. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Összefűz vagy szövegösszefűzés függvényre van szükséged
2018. szept. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A & karakterrel tudsz szöveget összefűzni.
2018. szept. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtök kommentjét, működik!
2018. szept. 13. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!