Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxhoz hasonlo szoveg...

Linuxhoz hasonlo szoveg kijeloles+copy program letezik windows 10re?

Figyelt kérdés

2018. szept. 15. 15:47
 1/8 tabaki ***** válasza:
Az milyen? Én tökugyanúgy jelölöm ki és másolom a szöveget mindkettőben.
2018. szept. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
lonuxnan eleg kijelolni a szoveget az vagolapra kerul, legalabis a terminalban
2018. szept. 15. 21:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Linux: Már amelyik terminálban. Ubuntu Cinnamon? (Windows-on nem tudom.)
2018. szept. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
mi van?
2018. szept. 15. 22:33
 5/8 anonim ***** válasza:

facepalm :)

"Már amelyik" = attól függ, melyikről van szó

Nálad "Ubuntu Cinnamon" fut?

Ezek ugyanis nem a nyers terminál shell-ek, hanem a desktop részei, extra funkciókkal is rendelkeznek, de nem mind egyforma.

2018. szept. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ctrl+C,majd Ctrl+V.
2018. szept. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tabaki ***** válasza:

@#6: Ööö... ennek mi köze a kérdéshez? Hát a terminálhoz?


Kérdező, te meg jobban kiokosíthattál volna arról, hogy ezt a vágólapon lévő szöveget hogyan használod fel. Én egyébként Gnome terminálban meg az Xtermben próbáltam, egyiknél se tapasztaltam, hogy így viselkedne, és efféle beállítást sem találtam. Történetesen telepítve van viszont a Diodon vágólapkezelő, abban például az említetthez hasonló módon megjelenik minden kijelölés (függetlenül attól, hogy terminálban történt-e vagy sem), és ott rákattintva valóban a vágólapra kerül a tartalma. Ilyesmit valószínűleg a windowsos clipboard managerek is tudnak, csak éppen semmi sem utal arra, hogy nálad is erről volna szó. Úgyhogy továbbra sem ártana pontosítanod, melyik terminál-emulátort használod, és hogyan, hátha éppen így ismerünk meg egy hasznos lehetőséget.

2018. szept. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tabaki ***** válasza:

Úgy tűnik, linuxban a felülettől függően pl. a Clipman (Xfce), Glipper (Gnome), Klipper (KDE) vágólapkezelőkkel érhető ez el, feltételezem, hogy nálad is telepítve van valamelyik. Hogy a hasonló Windows-programok tudják-e, annak nem jártam utána, keresgélj, hátha:

[link]

2018. szept. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!