Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » TS fájlból mkv-ba már működik...

TS fájlból mkv-ba már működik a konverzió avidemux-al, de miként lehetne még kivágni-átugratni a több darab reklámot is ami nem a felvétel elején, vagy a végén van?

Figyelt kérdés

Avidemuxal az mkv-ba mentés már működik, de ha kertévés műsort veszek fel, telenyomják reklámmal, ami nekem nem kell. Mivel lehetne ezt kiszedni, hogy ne legyyen fölösleges minőségrontó plusztömörítés? (Avidemuxal lehetne mondjuk filmblokkonként kimentegetni, majd végül összefűzögetni, de ezt maceráltnak érzem. Egy lépésben nem tudja? Vagy ahogy a soundforge-a hangot, egyszerűen átugorni a nem kívánt részt?)


Jó lenne még a ts fájlban benne levő feliratot is exportálni srt-be, (főleg vágással egyidőben) de ezt végképp nem tudom hogyan. Nem szeretem, ha az mkv-ban van beleégetve.



2018. szept. 17. 23:47
1 2
 1/15 tabaki ***** válasza:
100%

„Avidemuxal lehetne mondjuk filmblokkonként kimentegetni, majd végül összefűzögetni”

Úgy nem működik, hogy kijelölöd minden reklám elejét és végét, azután megnyomod a Delete gombot, a végén meg a maradékot mented el? Mondjuk, ez sem egy lépés...

2018. szept. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Minőség romlás nélkül vágni és eredeti formátumban elmenteni a SolveigMM Video Splitter Business Edition program tud.
2018. szept. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Tabaki, ilyen egyszerű? :) Köszi!

Nem nagyon akarnék több progit rátenni, főzős és pecásműsorok reklámmentesítéséhez ez tökéletesen elég lenne, vagy csak a nekem szükséges részek megtartásához. A konkrét eset például Sándor György műsora volt a tv2-őn, fullba reklámokkal. amiknek menniük kell.


teletext felirat ts-ből történő exportálására nincs öletetek?

2018. szept. 18. 13:39
 4/15 anonim ***** válasza:

Igen ilyen egyszerű. Én is ezt használom. Kijelölöd a vágandó részt az "A" jelű ikonnal majd a végét a "B"-el és "DEL".


"Minőség romlás nélkül vágni és eredeti formátumban elmenteni a SolveigMM Video Splitter Business Edition program tud."


Na meg persze az AvideMux illetve sok olyan program amivel keyframe-nél vágod a videót. Ha nem keyframe-nél vágod akkor a SolveigMM is újrakódolja...


A feliratra nem jut most eszembe semmi...

2018. szept. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Volt a feliratra piszok jó megoldásom, de elfelejtettem. :(
2018. szept. 18. 21:03
 6/15 anonim ***** válasza:

#4


Ki kell próbálni. Az eddigi tapasztalatom az, hogy az említett program nem "vacakol" a kulcsképkockákkal.A H264-es videókat szőröstül - bőröstül megcsócsálja...:) Sebészi pontossággal ott vág ahol mi szeretnénk, és nem kódolja újra a videónkat, maximum ha szükséges generál olyan képkockát , hogy még véletlenül se legyen a végeredményben pixeles képkocka. Magyarul: ez a program azt csinálja amit elvárunk egy vágó programtól, és még annál is többet. Mert még összefűzni is tud azonos paraméterű videókat szintén újrakódolás nélkül.


Ezzel szemben az általam is valamikor sokat használt Avidemuxról ezeket már sajnos nem lehet elmondani.


Ezzel is lehet pontosan vágni, de ha nem a kulcskockánál vágunk akkor bizony pixeles lesz a vágások helyén a videónk ha mentéskor a Copyt választjuk vagyis nem konvertáljuk újra.

2018. szept. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Kertévés reklámmentesítéshez pont elég az aidemux, csak tudni kell mikor van a reklámokat megszakító érdemi rész, és hátulról visszafelé kivagdosni. (azért hátulról visszafelé, hogy az időt mindig helyesen mutassa az elejétől mérve)
2018. szept. 19. 13:08
 8/15 anonim ***** válasza:

#6

Kipróbáltam. Tényleg ott vágok ahol akarok és nem kódolja át!

ellenben a vágott verzióban el van csúszva a hang a képhez képest. Egyébként jó lenne...

2018. szept. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a videó kiterjesztését meg kell változtatni.


Ilyen probléma más programoknál is előfordulhat:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..


Meg kell szüntetni a " gyökér okot"...


A hang elcsúszás jellemző hiba a vágó programoknál, de ilyenkor próbálkozni kell megtalálni a hibát.


Vagy próbálkozni kell a programnak vagy az újabb, vagy egy régebbi verziójával...

2018. szept. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy a videó kiterjesztését meg kell változtatni."


Azt meg már úgy hívják, hogy újrakódolás és akkor pont az a jellemzője veszik el a programnak, amiért ajánlottad :))

2018. szept. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!