Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Tina program alapjait, hogy...

A Tina program alapjait, hogy tudnám megtanulni?

Figyelt kérdés
Semmilyen magyarázó videót vagy oldalt nem találtam róla

2018. szept. 23. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Van hozzá kézikönyv:

[link]

de szükséges hozzá az elektronika alapjainak ismerete.

2018. szept. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A TINA alapszinten nem egy agysebészet, ha egy kis elektronikai ismerete van az embernek egy kis kísérletezéssel egészen komoly dolgokat meg lehet vele csinálni. Ha meg nem ért az ember az elektronikához akkor meg minek? Ez egy elektronikai modellező, szimulációs program. Ha nem tudod mit szimulálsz/modellezel vele akkor tényleg nem tudod használni. Ha az áramkörödet legalább a munkapont kis környezetében kis frekvenciákon nem tudod végig számolni akkor tinával sem fogod tudni, úgyanígy ha multiméterrel/szkóppal/fv.generátorral nem tudnád végig mérni az áramkört TINA-val sem fogod tudni. Sokan azt hiszik, hogy a TINA helyettesíti a gondolkodást, hát nem, kell hozzá elektronikai és méréstechnikai ismeret. Ha az megvan akkor már adja magát. Nyilván egy bizonyos szint után (amikor az egyes elemek paramétereit is akarod módosítani pl. karakterisztika, impedancia stb. ahhoz már kell mélyebb TINA ismeret, de az nem az alapjai ahogy a kérdésedben szerepel). Én arra használom a TINA-t,hogy egyrészt ellenőrizzem a számításaimat, másrészt "lusta" vagyok egy tranziens analízist végigszámolni, azt már a TINA-ra bízom inkább.
2018. szept. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
10.es vagyok, idén kezdtem elektrot tanulni. A tanárom mindig mondja, hogy játszuk a Tinával. Meg mondta, hogy következő órán megnézzük, hogy ki mennyi foglalkozott vele. De így elektronikai ismeretek nélkül szerintem felesleges Tinázni
2018. szept. 23. 22:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyanítom annyit szeretne tudni, hogy megnézegettétek-e a menüpontokat. Szakközépben első évben csak ellenállás hálózatokat/egyenáramot/minimális váltóáramot tanítanak általában, az borzasztó egyszerű lesz.


Nem tudom, hogy hogy nem találtál rá, youtube-on rengeteg videó van fent az alapokról is.


Régi Puskás Technikumos tina mérés jegyzeteim/jegyzőkönyveim még lehet, hogy vannak valahol. Ha érdekel előkeresem, hátha segít.

2018. szept. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!