Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha telepítem az alaplapi...

Ha telepítem az alaplapi hangkártya drivert, akkor az az előlapi kivezetésre is hatással lesz, igaz? Tehát ilyenkor az előlapnak is telepítem a hang driverét?

Figyelt kérdés
2018. szept. 25. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azok az alaplapra vannak kötve...
2018. szept. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt vágom. Szóval akkor jól gondoltam. Köszike! (nem lehet mindenki gépzseni :) )
2018. szept. 25. 19:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem jól gondolod.
2018. szept. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%

A gépházon belül az alaplapon vannak kis fém tüskék, amikre egyesével rá lehet kötni pici kábeleket, amik végén pici csatlakozók vannak. Van, hogy több kábel fut egy csatlakozóba. Ez általában akkor van, ha a csatlakozó maga az szabvány, pl. a HD Audio. Ennek az alaplapi tüskéi minden alaplapon azonos sorrendben vannak elhelyezve, így a felhasználónak nem kell találgatnia, hogy pontosan melyik csatlakozót melyik tüskére helyezze, mivel az a csatlakozó is ugyanolyan elrendezésű.

Valahogy így képzeld el azt, amit leírtam: [link] - itt minden kábel külön van egyetlen csatlakozóban, amik egyébként együttesen egy USB (feltehetőleg 2.0-nál régebbi) csatlakozó bekötésére valóak. A 2.0 valahogy így néz ki: [link] [link] - ez szemlélteti a legjobban, hogyan is nézne ez ki, ha kiszednéd a portokat a gépházból.

[link] - bekötve, a tüskékre ráillesztve. Így néz ki a manapság használt előlapi audio csatlakozó szabvány, a HD Audio. [link] - másik példa.

Az alaplapon az a pár a tüske (tehát maga az előlapi csatlakozás) egyébként azt a hangkártyát használja, amelyiknek az illesztőprogramját feltelepíted a gépre. Értelemszerűen ilyenkor a másik letiltásra kerül automatikusan, ha minden stimmel, de azért nem árt ellenőrizni ezt kézileg.

2018. szept. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%

[link]

[link] - ohh, igen. Az USB3.0 szerencsére már inkább hasonlít egyetlen csatlakozóra, de ez is igazából ugyanolyan, csak a pici kábelek kaptak egyetlen borítást, illetve a csatlakozó is a kábelek végén egy nagy műanyag darab, aminél nem látszik kívülről hogyan futnak bele a pici kábelek.

2018. szept. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! ! ! :)
2018. szept. 28. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!