Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxra van olyan mint windows...

Linuxra van olyan mint windowsra távoli asztal megosztás?

Figyelt kérdés

Igazából rengeteget találtam de mindegyik úgy működik, hogy ha van két 1920x1080-as felbontású monitorom akkor mind a két monitor képét egybevetve ad egy képet ami 3840x1080 és egy távoli gépen amin csak egy 16:9-es monitor van elég kicsinek látszik minden.

Olyasmi van mint windowsra, hogy a helyi gépen lévő két monitort lezárja és a távoli gépről csatlakozó monitorra létrehoz egy optimális képfelbontást?

Ezeket próbáltam már ki: AnyDesk, xrdp, TigerVNC, TeamViewer, NoMachine, Chrome Remote Desktop



2018. szept. 28. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A win RDP protokolljához hasonló tudtommal nincs. A win-nél ex egy korlátozás, ami néha jól sül el (pl nálad).

Esetleg azt csinálhatod, hogy készítesz egy direkt remote usert, ahol a második monitor le van tiltva. Vagy login után letiltod a második monitort a beállításokból. Talán még azzal lehet próbálkozni (lightdm-mel asszem csináltam ilyet), hogy csinálsz egy második seatet, aminél csak az egyik monitort használja a rendszer és ahhoz a seathez állítod be a vnc-t (a lightdm-ben van beépített vnc szerver, amiket seatekhez köthetsz).

2018. szept. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyen nekem is jól jött volna. Sajnos mindezidáig még nem láttam, tapasztaltam, használtam működő megoldást, viszont emlékeim szerint egyszer egy keresés véletlen találataként feljött, hogy nem olyan régen megpróbáltak csinálni egy RDP szervert linux alá.

De már egy jó ideje nem használtam aktívan Linux-ot, csak Win10-et vagy WinXP-t. Kezdem is már hiányolni az otthonos Linux-ot. =( A hagyományos kinézetű Win10, ill. a gyári shell-el használt XP egyszerűen nyomasztó, rossz, régi emlékeket idéz.

2021. jan. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

De még egy olyan lehetőséget el tudok képzelni, mivel a linux-ban sokkal jobban kézreállnak a scriptelési, "hackelési" lehetőségek, hogy HA neked csak a felbontás kliensre való méretezése számít, nem pedig az, hogy független munkameneted legyen - ami nekem lett volna -, akkor írsz arra egy bash script-et, ami ha kapcsolódást érzékel, egy alacsonyabb felbontásra kapcsolja a grafikus munkamenetet, vagy letiltja az egyik monitort a kettő közül.

AnyDesk-nél azt tanúsítani tudom, hogy ha változik a felbontás, azt valós időben le fogja követni a program, így az, hogy technikai értelemben a bash script kapcsolódás érzékelésekkor lefutó parancssorai csak az után fognak lefutni, miután a kapcsolat már létrejött, nem lesz probléma.


Azt viszont nem tudom, hogyan lehetne a kapcsolódást érzékelni, de remélhetőleg van rá valahol a neten már feltett kérdés kész megoldással.

Nekem pár év linux-ozás, linux fórumozás után azt kellett megtanulnom (többek között), hogy linux alatt mindenre IS van kész program, vagy kész megoldás. Annyi, hogy rosszabb esetben addig kell ütni a billentyűzetet és addig kell idegeskedni - ha meg ér annyit a probléma -, amíg végre ki nem köpi a Google az összes tudásanyagot, amiből összeollózható a megoldás.

2021. jan. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!