Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudok mozgatni tárhelyet...

Tudok mozgatni tárhelyet Meghajtók kőzött?

Figyelt kérdés
A C: meghajtón van maga a Windows és a kellékei, ez a meghajtó 100 GB. A D: meghajtón az én dolgaim vannak, képek, videók, stb. Ez 900 GB. Szeretném, ha a C:-n 200-300 GB lenne a tárhely, és mivel a D:-ről ''hoztam'', ezért ott 800-700 GB maradna. Ilyen létezik egyáltalán? Vagy csak szépen megálmodtam.. Fontos lenne. Ha létezik ilyen mód, én, mint átlagember eltudnám intézni, vagy Szakember segítsége szükséges? Előre is köszönöm a válaszokat, további szép napot kívánok!

2018. szept. 29. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez valószínüleg ugyanaz a merevlemez. Szakember meg tudja oldani törlés nélkül is. A legegyszerübb azonban újratelepíteni a Windows, közben pedig letörölni mindkét meghajtót, majd létrehozni egybe vagy a kívánt mérettel.
2018. szept. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Létezik ilyen, és nem igényel szaktudást. Vagy a Windows saját lemezkezelő szolgáltatásában kell a D-t zsugorítani és a kapott "üres" területtel növelni a C-t.


Vagy van rá külön segédprogram (pl. easeus partition master), ahol ugyanezt csinálhatod. Erről pedig nem egy bemutató videó van a neten, úgyhogy elég csak leutánozni a lépéseit ha bizonytalan vagy. A végén nem kell megijedni, első lépésben meghatározod az új területeket, majd második lépésben újraindul a gép és egy csak szöveges fekete-fehér felületen látod ahogy ténylegesen megtörténik a másolás. A végén újraindul a rendszer, és megkapod az új foglalási egységekkel a meghajtókat.

2018. szept. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. válaszhoz: Semmiképp sem egyszerűbb újratelepíteni az oprendszert meg az összes programot, drivereket, beállításokat produkálni, pláne azért mert ehhez kellene egy másik 1TB-os HDD is :))


2. válaszhoz: Ez lesz a te megoldásod, annyit azért hozzátennék, hogy sajnos mivel partícióműveletről van szó, nem veszélytelen. Elég pár hibás szektor a vinyón és megy minden cuccod a levesbe. Ennek persze kicsi a valószínűsége, de előfordulhat...

2018. szept. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsónak üzenem, hogy nem tudom számít-e, de a Gépem körülbelül 1 éves, hátha nincs baj még a vinyóval. :'D Bár, tudom, nem csak a kor számít..
2018. szept. 29. 11:53
 5/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem mondani a legfontosabb tényezőt! Windows 10-em van. Ez befolyásol bármit is?
2018. szept. 29. 12:31
 6/6 anonim ***** válasza:
A win10 nem befolyásol semmit. Az 1 éves életkor meg talán semmit. Halt meg nekem vinyóm 6 hónap alatt is.
2018. szept. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!