Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Még használható a Windows XP?

Még használható a Windows XP?

Figyelt kérdés
Most 7.1 van a laptopomon, és minden vírust összeszedett. Van egy XP telepítőlemezem. Eredetileg XP volt a gépen, az extra gombok is azzal működtek, jobb volt a hangja is. Visszatelepítem.
2018. szept. 29. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem a windows hibaja hogy virusus lett.
2018. szept. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Böngészők nem támogatják, ha mindenből elavultat használsz az pedig biztonsági szempontból kritikus. Főleg mióta a MS is levette róla a kezét, és nem készül több biztonsági frissítés (miközben biztonsági hiba ugyanúgy maradt benne).


Ostobaság lefelé frissíteni.

2018. szept. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Most 7.1 van a laptopomon"

Mint a vicc mondja: "Márpedig olyan állat nincs is".

Windows 7 esetleg. Vagy Windows 8.1


"és minden vírust összeszedett"

Ezért nem feltétlen az operációs rendszer a felelős.

Hanem:

* a hiányzó/nem megfelelően karbantartott vírusvédelem

* a mindenféle összevarezolt szoftver

* a frissítések (legyen az az operációs rendszeré vagy a programoké) hanyagolása

* a nem kellő körültekintéssel eljáró felhasználó


"Eredetileg XP volt a gépen, az extra gombok is azzal működtek"

A gép pontos típusa?

Megfelelő meghajtóprogramokkal elvileg működnie kellene Windows 7-en is.


"jobb volt a hangja is"

Abban a szoftver a legkisebb tényező.


"Visszatelepítem"

Ha már eldöntötted, tégy úgy. Csak halkan megjegyzem, hogy a terméktámpogatása megszűnt:

[link]

nem kap biztonsági frissítéseket, védtelen az újabb támadásokkal szemben, ráadásul a felhasználói szoftverek írói sem támogatják már, így nem érhetőek el a legfrissebb szoftverek hozzá.

2018. szept. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egy próbát teszek, ha annyira tré lesz, szerzek jogtiszta 8.1-es telepítőlemezt. Egyébként Acer 5630-as.
2018. szept. 29. 13:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Attol fugg mire, munkahelyemen meg tobb tucatnyi gepen Xp fut. Szovegszerkesztesre, tablazatokra meg nyomtatni boven eleg, belso rendszeren meg senkit sem erdekel a biztonsagi res, netet ugysem fognak a gepek latni soha.
2018. szept. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És úgy látom az Xp kezelőfelületének megjelenését át lehet állítani Vista-ra. Ja amúgy tegnap feltelepítettem, jó lett, de nem merültem bele, mert ma is dolgozom.
2018. szept. 30. 12:49
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát lássál csodát, feltelepítettem, és sokkal gyorsabb lett, mint a 8.1 el volt. Ugyanúgy megy rajta a gchrome, és a gmail is. Igaz, kiírja, hogy nincs hozzá frissítés, de nem is akarom, hogy belassuljon a frissítésektől. Sokkal jobban megy az XP :) ezek szerint nem értetek hozzá, csak véleményetek van. :)
2018. okt. 9. 14:11
 8/9 anonim ***** válasza:

De kis okos vagy :)

Ezek szerint amikor a ransomware vírusok szétterjedtek a világban, megfertőzve és összeomlasztva azokat a hivatali rendszereket, ahol szintén az okos emberek nem frissítették a rendszert, de olyan elavult Windows volt a gépükön ami nem tartalmazta a javítást a behatolás ellen, majd egész kórházi és egyéb adatbázisok mentek a levesbe, ott is biztos sokkal jobban ment minden a kikapcsolt frissítésekkel :)

Meg ugye ott is biztos értettek hozzá és nem csak a szájuk járt :)

Mert te azzal hogy XP-t használsz, ami - mint minden rendszer - nyilván gyors míg tök üres és nem használták semmire, szerinted nem tudnak beszopatni egy kártevővel :)

Mert ugye te értesz hozzá :)

Neked nem csak véleményed van :)

Ugye milyen gyökérség minden mondat végére mosolyt rakni, jelezve a vélt felsőbbrendűséget és lealázni mindenkit? :)

2018. okt. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7: Mint arra #3-as hozzászólásomban utaltam: lelked rajta.

De ne mondd - hisz mi "nem értünk hozzá" - hogy nem figyelmeztettünk:

* [link]

hisz akadnak - akár befoltozatlan - sérülékenységek 2014 óta is:

* [link]

* [link]

és ezek csak a publikusak.

2018. okt. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!