Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha a 64 bites op. Rendszerek...

Ha a 64 bites op. Rendszerek felülről kompatibilisek minden 32 bites programhoz, akkor miért van pl. a Win7-nek, vagy a Win10-nek 32 bites verziója is?

Figyelt kérdés

2018. okt. 13. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

mert nem minden processzor támogatja a 64 bitet? ergo ha egy olyan gépre akarsz telepíteni win7-et vagy 10-et, akkor nem tudnál, de így tudsz


pont ma futottam bele, hogy egy srácnak 64 bites verziót küldtem a játékomból és nem tudta futtatni, mert 32 bites volt az oprendszere, tehát csak 64-től kompatilis lefelé, de a 32 bites rendszernek 32-es progi kell

2018. okt. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A memóriakezelés is limites, 32bit-es rendszer 4GB-ot kezel max. Ennyiben különbözik igazából a 32bit és a 64bit. Mára már egyáltalán nem jellemző, hogy egy processzor nem támogatja a 64bit-es op. rendszereket, még használtan sem tudnál szerintem olyan modellt találni (vagy ha igen is, az még ingyen sem éri meg).
2018. okt. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A memória mennyiségétől függően szokták egyébként a felhasználók variálni, hogy a kettő közül melyiket is telepítik fel. Max ez miatt lehet az, hogy van akinél 32bit-es rendszer van feltelepítve. Ezt még kifelejtettem.
2018. okt. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem csak a memória használat, hanem pl ha nagy számokat kezel a progi akkor is 64bit
2018. okt. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kérdés nem arra irányul, hogy mely esetben kell 64 bites operációs rendszert feltelepíteni, vagy hogy fut-e egy 64 bites program egy 32 bites rendszeren. A memória mennyiségétől teljesen függetlenül fel lehetne rakni a 64 bites operációs rendszert, ugyan olyan jól működne egy 2 GB memóriával rendelkező gépen is.


A kérdés arra irányult, hogy ha minden 32 bites program elfut egy 64 bites operációs rendszeren, akkor egyáltalán miért van szükség a 32 bites oprációs rendszerre. Miért lehet egyáltalán választani? Hiszen egy 64 bites operációs rendszer teljes körűen el tudja látni mindazon feladatokat amiket egy 32 bites (névlegesen: futtatja a 32 bites programokat), de még többet is (még a 64 biteseket is), tehát elég lenne mindenhova csak azt telepíteni.


Az egyik helyes válasz az elhangzottaktól, hogy nem minden processzor tudja futtatni a 64 bites programokat. Na nem mai darabokra kell gondolni, a Microsoft elég sok felhasználóval rendelkezik ahhoz, hogy kellő számú ember rendelkezzen olyan géppel, amiben 32 bites processzor duruzsol. Főleg üzleti felhasználókra gondolok, például olyan, biztonsági szempontból nem egyik napról a másikra lecserélendő eszközöknél, mint például egy ATM (amelyek közismerten Windowst futtatnak).


Problémás lehet a már nem feltétlenül gyártott, de széles körben használt hardverek illesztőprogramjainak beszerzése is: egy 64 bites operációs rendszerhez új, 64 bites illesztőprogram dukál ( a 32 bites ilesztőprogrammal nem garantálható az elvárt működés).


Továbbá a 32 bites Windows futtatja a 16 bites programokat, a 64 bites pedig nem, amely szintén lehet szempont olyan üzleti felhasználóknál, akik valamikor megvettek egy szoftver / hardver csomagot és azt használják már 40 éve. Pl az amerikai hadsereg is használ még floppy-kat, tehát a régi hardver / szoftver üzletszerű használata egyáltalán nem hihetetlen. ( [link] )

2018. okt. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem arra irányul, hogy mikor kell 32bit-es rendszer használni, de te is azt írtad le, hogy épp mely esetekben használhatják és mikor lehet ennek jelentősége. Tulajdonképpen ezekkel a példákkal lehet magyarázni, hogy mi létjogosultsága van a 32bit-es rendszernek, szóval nem értem miért gond, ha ezt írtuk le. Van rá igény bizonyos körülmények között, ezért létezik két verzió. Az viszont igaz, hogy 64bit-es rendszert is lehet telepíteni 2GB RAM-al rendelkező gépre is, én így tennék még akkor is, ha kevesebb, mint 8GB RAM-om lenne. Szerintem az átlag felhasználók körében már nem sok jelentősége van a 32bit-es rendszerverzióknak.
2018. okt. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szirty ***** válasza:

Már az alapvetés is hibás miszerint a 64 bites rendszer tud futtatni minden 32 bites programot.

Ez ugyanis nem így van.

2018. okt. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!