Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Audacityben hogyan lehet...

Audacityben hogyan lehet beszédhangot torzítani?

Figyelt kérdés

A 2.1.3. verzió van meg, magyar nyelvű. Ha van egy hangfelvételem, azon hogyan lehetne a hangomat eltorzítani?


1.) Hogyan kell beillesztenem az adott hangfelvételt?


2.) A beillesztett hangfelvételt hogyan és milyen módokon lehet torzítani?


Köszönöm szépen a válaszokat!


2018. okt. 14. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:

"A 2.1.3. verzió"

Ami több mint egy éves:

[link]

A legfrissebb: 2.3.0:

[link]


"1.) Hogyan kell beillesztenem az adott hangfelvételt?"

Ha a vágólapon van:

Szerkesztés -> Beillesztés

ha állomány:

Fájl -> Importálás

vagy

Fájl -> Megnyitás


"2.) A beillesztett hangfelvételt hogyan és milyen módokon lehet torzítani?"

Kijelölöd a felvételt, majd a Hatás menüben egy csomó effektet találhatsz.

2018. okt. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sikerült rámennem a hatásokra, és megkerestem a basszust és a szopránt. De megint akadtak kérdéseim.


1.) Amikor többször állítottam a basszuson, akkor végül egyre mélyebb, egyre recsegősebb lett a hangfelvétel. Amikor visszaállítottam az alapra, azaz 0.0-ra a basszust, akkor megint ugyan olyan maradt. Ilyenkor ez azért van, mert átalakítás után a hangfelvétel végérvényesen romlik?


2.) Hogyan lehetne visszaállítani alaphelyzetbe, hogy újból a normális hangot adja vissza, hogy utána lehetőségem adódjon újból az átalakításra?


3.) Hogyan lehetne a hangot úgy torzítani, hogy nem lesz recsegősebb semmi, csak a beszédhang lesz mélyebb, erőteljesebb?


Köszönöm szépen!

2018. okt. 14. 16:19
 3/9 A kérdező kommentje:

Ja és még valami:


4.) Ha sikerült a torzítás, akkor utána hogyan tudom úgy elmenteni a fájlt, hogy az feltölthető lehessen youtubera, vagy meghallgatható lehessen más hangfájlokat lejátszó programon?

2018. okt. 14. 16:31
 4/9 anonim ***** válasza:

"1.) Amikor többször állítottam a basszuson, akkor végül egyre mélyebb, egyre recsegősebb lett a hangfelvétel. Amikor visszaállítottam az alapra, azaz 0.0-ra a basszust, akkor megint ugyan olyan maradt. Ilyenkor ez azért van, mert átalakítás után a hangfelvétel végérvényesen romlik?"

Igen, ez annak köszönhető, hogy a hangszínszabályozás következtében a mély hangok hangereje a kivezérlés maximumát túllépik, így a keletkező hangjel csúnya, rossz túlvezérelt lesz:

[link]

éppen ezért érdemes az effekt használata előtt Előnézetet használva ellenőrizni a hang minőségét.


"2.) Hogyan lehetne visszaállítani alaphelyzetbe, hogy újból a normális hangot adja vissza, hogy utána lehetőségem adódjon újból az átalakításra?"

Szerkesztés -> Visszavonás


"3.) Hogyan lehetne a hangot úgy torzítani, hogy nem lesz recsegősebb semmi, csak a beszédhang lesz mélyebb, erőteljesebb?"

Ha csak beszédről van szó, lásd itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..

#1-es hozzászólásom.


"4.) Ha sikerült a torzítás, akkor utána hogyan tudom úgy elmenteni a fájlt, hogy az feltölthető lehessen youtubera, vagy meghallgatható lehessen más hangfájlokat lejátszó programon?"

Fájl -> Export -> Export as MP3

majd a kapott eredményt feltöltöd valamilyen hangmegosztó oldalra:

[link]

[link]


Ha Youtube-ra akarod feltölteni, azt videóként kell - ehhez szükséged lesz valamilyen képanyagra, illetve valamilyen videószerkesztő programra - például az Avidemuxra:

[link]

[link]

2018. okt. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Egy dolog van még csak vissza:


"#1-es hozzászólásom."


A belinkelt linket nem tudom elolvasni, mert nem tudok angolul :/

Nagyon nagyon megköszönném, ha valahogy elmagyaráznád az útvonalat, hogyan lehet beállítani, hogy mélyebb legyen a beszédhang.

2018. okt. 14. 18:53
 6/9 anonim ***** válasza:

"A belinkelt linket nem tudom elolvasni, mert nem tudok angolul :/"

A Google Translate segít:

[link]

de egyébként:

* Noise Removal (zajszűrés): kijelölsz a felvételből egy olyan részt, amin nincs beszéd, majd

Hatás -> Zajcsökkentés -> Zajprofil készítése

aztán kijelölöd a teljes hangfelvételt, és

Hatás -> Zajcsökkentés -> OK (előtte megnézheted az Előnézetet)


* Dynamic range compression (dinamika-kompresszió):

Hatás -> Tömörítő


* Equalization (hangszínszabályzás):

Hatás -> Kiegyenlítés

azon belül

Görbe kiválasztása -> Bass Boost (mélyhang-kiemelés) vagy Treble boost (magashang-kiemelés)


* Normalise (Normalizálás):

Hatás -> Normalizálás (ez a maximális hangerőt fel egy adott szintre)

2018. okt. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. okt. 14. 19:59
 8/9 A kérdező kommentje:

Most meg exportnál kiírja, hogy kell neki a "lame_enc.dll" fájl.


Valamit le kell tölteni, de azt meg nem tudom honnan töltsem le :/

2018. okt. 14. 20:05
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké, letöltöttem :D Sikerült megoldanom, megy minden, köszönöm szépen :)
2018. okt. 14. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!