Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Új vagyok Bigtorrenten és...

Új vagyok Bigtorrenten és érdekelne mik a teendők, hogy bent maradhassak?

Figyelt kérdés
Az alacsony arány következményekkel jár. Amennyiben az arányod 0.4 alá esik, a rendszer automatikusan warnban részesít! Tanács: A seed kötelezett torrentjeid töltsd vissza, ha nincs letöltött torrented, tölts fel újat. És ezt szeretném még értelmezni mert nem teljesen tiszta.

2018. okt. 19. 23:42
 1/2 P.O.C. ***** válasza:

"Az alacsony arány következményekkel jár. Amennyiben az arányod 0.4 alá esik, a rendszer automatikusan warnban részesít! "


Az arány a feltöltött és letöltött adatmennyég hányadosát jelenti. Magyarul ha letöltesz egy 1000 MB -os fájlt pl filmet vagy akármit, abból 400 Mb -ot kötelező vissza seed -elni (visszatölteni). Mert ha nem teszed warn -t kapsz vagyis, pl megvonják a letöltési jogod x időre, ha gyakran előfordul pl bannolhanak, kirúghatnak.

Ehhez csak bekapcsolva kell hagyni a gépedet, működő internetkapcsolattal és háttérben futó torent klienssel.


Persze a villanyszámlának és a gépnek sem tesz jót ha emiatt mindig megyen. Ezért sokan más eszközökre bízzák a seed -elést én pl régen okosított router + külső vinyót használtam, jelenleg pedig a routert leváltotta egy okosított TV box.

De vannak egyébként bérelhető seed szerverek is.


"A seed kötelezett torrentjeid töltsd vissza, ha nincs letöltött torrented, tölts fel újat."


Addig kell seed -elnek egy torrentett míg szerepel a seed kötelezettek listájába. Amit megtalálsz az oldalon profilodnál. Az utóbbit gondolom úgy érti, hogy javíthatod az arányodat, ha te magad töltesz fel új torrenteket.

2018. okt. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen sokat segitettél!
2018. okt. 20. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!