Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Weboldalról szeretnék szöveget...

Weboldalról szeretnék szöveget másolni, a Word program miért teszi egymás alá a szavakat?

Figyelt kérdés
Mindegyiknek új sort kezd. A weboldalon egymás mellett vannak a szavak, a Word-ben a fent írd módon. Hogyan tudom ezt megoldani, hogy ott is egymás mellett legyenek?
2018. okt. 24. 22:25
1 2
 1/12 tabaki ***** válasza:
A weboldal nyilván másképpen van formázva, de mivel nem közölted, melyikről van szó, nemigen lehet pontosan megtippelni az okot. Annyit megtehetsz, hogy a Wordben reguláris kifejezéssel lecseréled a sorvégeket szóközökre. Mivel nem használok Wordöt, a módjában nem tudok segíteni, nézz utána a Súgóban (lehet, hogy reguláris helyett szabályos vagy helyettesítő kifejezések címszó alatt találod). Annyi bizonyos, hogy a csereablakban le kell nyitnod az Egyebek részt is, és ott bepipálni a megfelelő opciót. Ezután a keresősorba beírod a megfelelő kifejezést, a cseresorba meg egy szóközt, és mindet cseréled. LibreOffice-ban a keresőkifejezés sima Enterrel lezárt sorok (paragrafusvég) esetén $, vagyis dollárjel, Shift+Enter (sortörés) esetén pedig \n. Ha szerencséd van, Wordben is így működik, de ezt tisztázd inkább a Súgóban.
2018. okt. 25. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megpróbáltál segíteni, de nem értem amit írtál. Nagyon ritkán használom a word-öt és akkor is csak az alap dolgokat. Gépelek, egyszerű szövegformázást hajtok végre. Erről az oldalról szeretném, ha a felsorolt szavakat teljes sorokba tudnám másolni: [link]
2018. okt. 25. 03:07
 3/12 coopper ***** válasza:

Szia.


Pedig "tabaki" mester jót irt :


1. Jelöld ki a szavakat, a Wordban pediglen másold be (itt már is tudsz magadnak kevesebb vagy több munkát kreálni, mivel a másolás függvénye a munka mennyisége : Jobb egér és válaszd az "A" ikont a Beilesztés beállitásai közül - Csak szöveg megtartása (S), igy eltünnek a bekezdésjelek, illetve a bemásolt anyag nem lesz "link" formátumú)


2. Most hivd elő a Keresés és Csere fuinkciót a Wordban : CTRL+H : A kereséshez ird be : ^p ( kalap kis p, vagy Egyebek >>> gomb - Speciális gomb - A. Bekezdésjel), a cseréhez pediglen irj egy szóközt vagy rakj be egy tabulátort : ^t ( kalap kis t, vagy Egyebek >>> gomb - Speciális gomb - B. Tabulátor) aztán nyomd meg a "Összes cseréje" gombot.


Kész vagy


Kép (A másolás és a Keresés/Csere) : [link]


Sok sikert. Üdv.

2018. okt. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 tabaki ***** válasza:

Ugye-ugye... Ez nemcsak egyszerűen „szöveg”, hanem egy rafinált formázással készült táblázat, amelynek egyetlen bejegyzése is így néz ki valójában:

<li role="presentation"><a href="#">aha</a></li>

Ehhez képest igazán szép a Wordtől, hogy beillesztéskor megelégszik a sorvégés tagolással.

Máskülönben eléggé vitatható a lista értéke. Míg olyan 𝑚𝑎𝑔𝑦𝑎𝑟 szavak, mint a pwd, was, Win, xls, yes (stb, stb.) megtalálhatók benne, addig hiába kerestem pl. kun, lep, sás, tár kifejezéseket. Néhol lenyesi az ikes ige végét, bizonyos ragozott alakok benne vannak, mások nem. Nem tudom, mire kell, de ebben a formájában szerintem nem sok haszna van.

Ha te úgy találod, hogy mégis:

https://drive.google.com/file/d/1iSqfeovv2Qq1_iNeZGHy5S3aidE0L2S3/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1gQxs_pKGakFhl-qysYhqPGovTD62EqAB/view?usp=sharing

2018. okt. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 tabaki ***** válasza:

Hm, úgy látom, a linkek nem működnek közvetlenül, megpróbálom orvosolni:

[link]

[link]

2018. okt. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves coopper, Köszönöm. A lépésről-lépésre útmutatásod már sokat segített. Meg tudtam csinálni. :)


tabaki: Én is látom a lista hiányosságait, de nem találtam más szógyűjteményt ahol betűk száma szerint lennének csoportosítva a szavak, pedig nekem pont ez kell egy társasjátékhoz, és nem csak a hárombetűsek, hanem az összes többi is. Egy játékhoz azért megfelel. :) A két linkben található listát hogy csináltad?

2018. okt. 25. 13:25
 7/12 tabaki ***** válasza:
Reguláris kifejezésekkel ;)
2018. okt. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 coopper ***** válasza:

Szia.


Egy másik módszer esetlegesen ha innen próbálod meg a szavakat kiszedni : [link]


Kimásolod egy szövegfájlba a szavakat szépen egymás után, az "a" betűsöket megcsináltam innen letölthető : [link]


Aztán excelbe beimportáltatod ezt a szöveg fájlt, úgy hogy az elválasztó karakternek szóközt választod : Kép : [link] , a Befejezés gomb megnyomása után kijelölöd a sorban lévő beimportált szavakat, majd CTRL+C, aztán nyitsz egy új lapot az excelben, oda irányitott beilesztéssel a sorokból oszlopokat készitesz (Transzponálás)(kép : [link] )


Ha kész a bemásolás, akkor a B oszlopba beirod azt a képletet ami az "A" oszlopban lévő szavak hosszát adja eredményül : =HOSSZ(A1) , majd végighúzod a képletet, aztán sorba rendezteted az adatokat "B" oszlop alapján, és kész vagy. Az excelből másolhatod a megfelelő karakterszámú szavakat oda ahová akarod, Akár Wordba is. Letölthető excel tábla : [link]


Sok sikert.Üdv.

2018. okt. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Ezzel amit itt írtál próbálkozok egy ideje, de úgy tűnik, hogy neked és nekem különböző az Excel programunk. Máshogy is néz ki, azonkívül nálam nincs lehetőség a transzponálásra. Megnéztem ezt a témát a program súgójában, ott ugyan van erről információ, viszont maga a program nem rendelkezik azzal amit a súgó állít. Idemásolom amit találtam:

"Sorok transzponálása oszloppá és oszlopok transzponálása sorrá

Beillesztéskor megváltoztathatjuk az adatok elhelyezkedését: a sorokat és az oszlopokat felcserélhetjük úgy, hogy a másolási területen lévő adatok felső sorából a beillesztési terület bal oldali oszlopa lesz, a bal oldali oszlop adatai pedig a felső sorba kerülnek át.


Jelöljük ki a felcserélendő cellákat.

Kattintsunk a Másolás gombra.

Jelöljük ki a beillesztési terület bal felső celláját. A beillesztési területnek kívül kell esnie a másolási területen.

Kattintsunk a Beillesztés gombtól jobbra lévő nyílra, majd kattintsunk a Transzponálás parancsra."

És itt a végén van a lényeg: nálam nincs a Beillesztés gombtól jobbra semmi.

Egyébként csak az adogat szóig másolta be az Excel a szavakat.

2018. okt. 25. 20:01
 10/12 coopper ***** válasza:

Szia.


Valószinűleg az excel verziója nem egyforma, én a 2010 excel használom, és valószinűleg azért csak az "adogat" szóig másolta be, mert az exceleknek is vannak korlátjaik (a 2003-asnak max 256 oszlop) : [link]


De próbáld meg azt, hogy a Wordon keresztül rakod be az excelbe a szavak, a következő a módszer :


A wordben beszúrod az elkészitett TXT fájlt (vagy egyből másolhatod a wordbe is a szavakat, egymás után, ugyan úgy mintha TXT fájlt készitenél), ha ez kész, keresés és csere CTRL+H, a Kereséshez irj be egy szóközt, a cseréshez pediglen ^p (kalap kis p, vagy Egyebek >>> gomb - Speciális gomb - A. Bekezdésjel) aztán "Összes cseréje" gomb.

Ha ez kész, akkor máris oszlopban vannak a szavak a Wordben. Kijelölöd az egészet a Wordben : CTRL+A, bemásolod a kijelölést a vágólapra : CTRL+C, majd excelben beileszted a vágólap tartalmát : CTRL+V

Ezek után irhatod a "B" oszlopba a hossz képletet : =HOSSZ(A1), lehúzod a képletet az adatok aljáig, aztán sorbarendezheted az excelben az adatokat a "B" oszlop alapján, és készen vagy.


Sok sikert. Üdv.

2018. okt. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!