Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik opciót használjam a...

Patrik56 kérdése:

Melyik opciót használjam a Ryzen Masterben?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy nagy hozzá értő,ezért kérnék segítséget. Napokban vettem egy Ryzen 5 2600-at játékra,mert alkalmasabbnak találtam mint az 1600x-et

Azon gondolkodom,amióta letöltöttem hozzá a Eyzen Mastert,hogy melyik módban kellene haszánlnom játékra? Creator vagy Game módban. Értelem szerű a game mód,viszont creator módban 6 magot kapok,amíg game-ben csak 3mat

Előre is köszi a válaszokat



#AMD #Game Mode #Ryzen5 #Ryzen Master #Creator mode
2018. okt. 28. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel a játékok eleve nem használnak ki ennyi magot, ezért a Game mód nem meglepő, hogy így finomhangolja a procit játékra. Hátránya, hogy a háttérben esetleg egy böngészés lehet rosszabbul fog menni (már ha bírja a géped RAM-al), viszont megeshet, hogy nyersz vele pár fps-t. A Creator mód a nevéből is fakadóan a munka-jellegű feladatokra finomhangolja a procit, azaz bevet minden magot, ami jó multitasking teljesítményt is biztosít, meg persze mondjuk egy renderelés, vagy stream-elés stb. jobban fog menni. Szerintem hagyd alap helyzetben, úgy minden mindig zökkenőmentesen fog futni. Ha kifejezetten csak játszanál, esetleg akkor lehet érdemes bekapcsolni, de őszintén szólva most hirtelen nem tudom hogyan is működik ez a gyakorlatban. Teszteld le, hogy melyik üzemmódban tudsz nagyobb fps-t elérni.
2018. okt. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben,akkor vagy alaphelyzet vagy Game mode! :) Köszönöm a választ!
2018. okt. 28. 14:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Game módban ezek a magszám duplázó trükkök (az intelnél a HT meg itt most ez) elég komoly késést visznek be a képletbe, számottevően rontják a játékok kontrollerre adott reakcióidejét, ami ilyen akadozós-késegetős, darabosnak ható reagálásban (fps ki-kiesegetésben) mutatkoznak. És annál még a túl kevés mag is többnyire sokkal jobb bír lenni.
2018. okt. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na, hülyeséget írtam, nem game módban, hanem játékok alatt, a game mód meg épp emiatt jön a képbe. Részemről egyébként az tűnne a legjobb opciónak, hogy erős magokra, leginkább jóáras használt intelre alapozni, esélyesen i5-re. Amíg állítgatni kell kézzel ezeket a baromságokat, addig az én szememben idétlen bloatware húgyokkal bénázás, ami meg nem nagyon fedi nálam se a munka, se a szórakozás kategóriát.
2018. okt. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezeket én egyébként nem használnám, én csak leírtam, hogy körülbelül hogy kell elképzelni a működésüket. Egy legalább Ryzen5/Intel i5 már így is úgy is kiszolgál teljesítményben bármilyen játékot.
2018. okt. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!